Bazy kauczukowe sposobem ochrony płytki paznokciowej

Bazy kauczukowe sposobem ochrony płytki paznokciowej

Perfekcyjny manicure, to nieodłączny element każdej kobiecej stylizacji. Bez względu na to, czy został wykonany w salonie kosmetycznym, czy w domowym zaciszu, zapewnia trwałą dekorację paznokci i ich ochronę. Zdarza się jednak, że ten, wykonany hybrydą ulega zniszczeniu – lakier odpryskuje, a naturalna płytka paznokciowa pęka. Aby zniwelować ów problem, stworzono nowoczesne bazy i lakiery kauczukowe, które tworzą specjalistyczną powłokę ochronną i gwarantują podwójne wzmocnienie paznokci.

Baza kauczukowa sposobem na zamaskowanie nierówności.

Bazy kauczukowe, to nieco bardziej ulepszone następczynie popularnych baz, czy podkładów hybrydowych, dedykowane paznokciom wymagającym szczególnej ochrony. Każda takowa baza, jest produktem niezwykle elastycznym, który uzupełnia ubytki w naturalnej płytce paznokciowej i wyrównuje ją, tworząc jednolitą powłokę, gotową do dalszych przedsięwzięć. Jest ona połączeniem żelu z hybrydą, umożliwiającym wykorzystywanie jej do manicure hybrydowego, oraz do przedłużania naturalnych paznokci. W porównaniu, do tradycyjnej bazy, jest o wiele bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne i nie odpryskuje, oraz nie odkleja się od paznokcia. Polecana jest w szczególności, podczas tworzenia manicure na paznokciach kruchych i zniszczonych poprzednimi stylizacjami, bądź wymagających szczegółowej rekonstrukcji. Występuje w szerokiej gamie kolorystycznej, począwszy od klasycznych beżów i brązów, po standardowe kolory, aż do najmodniejszych neonów, dzięki czemu po nałożeniu bazy kauczukowej, nie ma potrzeby nakładania innych lakierów. Czas utwardzania ów bazy w lampie UV jest dokładnie taki sam, jak w przypadku jej zwykłej wersji, z takim wyjątkiem, iż bazę kauczukową należy nakładać w nieco mniejszych ilościach, niż tą tradycyjną.

bazy kauczukowe

O hybrydowym lakierze kauczukowym słów kilka…

Kauczukowe lakiery do paznokci, to nowoczesna formuła, która współpracuje z płytką paznokcia w zupełnie inny sposób, niż tradycyjny lakier hybrydowy. Innowacyjna kauczukowa i lekko kremowa konsystencja umożliwia rozprowadzenie lakieru na paznokciach w niezwykle prosty i przyjemny sposób, wyrównując przy tym jednocześnie wszelakie obecne na nich ubytki i maskując nierówności. Jest to niebywałe ułatwienie, szczególnie dla manicurzystek, które dopiero zaczynają zabawę ze zdobieniem paznokci. Lakier kauczukowy doskonale utwardzi nawet najbardziej kruche i łamliwe paznokcie, pokrywając je tym samym ulubionym kolorem, który stworzy współgrającą z osobistymi zachciankami stylizację. Pozwala on na częstą i niezwykle szybką zmianę koloru aktualnego manicure, gdyż do takiego czynu wystarczy jedynie spiłować warstwę koloru i uzupełnić startą powierzchnię nowo wybranym odcieniem. Dodatkową zaletą ów produktu jest to, iż nie wymaga kładzenia bazy – wystarczą jedynie dwie warstwy lakieru kauczukowego, położone na uprzednio odtłuszczone i spolerowane paznokcie i top, który zwieńczy stworzone na nich dzieło.

Jak wykonać manicure z wykorzystaniem lakieru kauczukowego?

Lakiery kauczukowe, to produkt nadzwyczajnie prosty w aplikacji. Ich innowacyjna konsystencja, usprawnia proces tworzenia manicure i ogranicza czas jego wykonania o prawie połowę, w porównaniu do tego, poświęcanego dla nałożenia podstawowej hybrydy. Jednak, mimo skróconego czasu, proces kładzenia go na płytkę paznokcia jest zbliżony do tego, wykorzystywanego przy lakierze hybrydowym i przebiega kolejno w kilku etapach;

– na początku należy opracować płytkę paznokcia i skórki znajdujące się w około,

– następnie winno się odtłuścić paznokcie i nałożyć bazę (wedle uznania bazę można pominąć),

– na utwardzoną w lamie UV/LED bazę należy nałożyć wybrany kolor,

– po utwardzeniu kolorowego kauczukowego lakieru, winno się sprawdzić gęstość pokrycia,

– jeśli utwardzony odcień ma prześwity, trzeba powtórzyć aplikację koloru i ponownie umieścić paznokcie w lampie,

– gdy krycie będzie satysfakcjonujące i osiągnie wymagalny poziom, trzeba nałożyć top i utwardzić w lampie,

– na końcu należy przemyć paznokcie cleanerem i zaaplikować odżywkę do skórek znajdujących się w około,