daith piercing

Co o przekłuciach w obrębie uszu wiedzieć trzeba?

Przekłucie ucha to nie tylko tradycyjna forma, jaka znana jest już od wielu lat. Na pewno najstarsze pokolenie może przywołać w pamięci historie, kiedy to mama lub tata przekłuwali uszy sposobem „na ziemniaka”. Dzisiaj takie metody są zabronione, a samo przekłucie ucha to także daith piercing. Nowa forma na to, aby umieścić kolczyk w obrębie ucha.

Czy to boli?

Niestety, ale tak. Nie ma się co oszukiwać, że będzie miało się do czynienia z bezbolesnym zabiegiem. Tym bardziej, że kolczyk daith umieszcza się w wewnętrznej chrząstce ucha, która ma wysoki poziom jeżeli chodzi o ból. Dlatego może okazać się, że co bardziej wrażliwe osoby będą chciały zrezygnować z daith kolczyk. Nie ma się co wstydzić. Jest to naprawdę efektowna ozdoba, ale nie ma co przesadzać. Tym bardziej, że jest wiele innych sposobów na to, aby przebić sobie inne, mniej bolesne części ciała.

Zobacz jak wygląda daith piercing TUTAJ

Gojenie się rany

Piercing daith nie może być wykonany u każdej osoby. Powodem może być nie tylko ból, ale także sam anatomiczny kształt ucha. Po tym, jak kolczyki daith zostaną umieszczone na miejscu, trzeba bardzo mocno uważać. Całą raną na bieżąco trzeba regularnie oczyszczać. Samo gojenie się takiej rany wynosić może od czterech do pięciu miesięcy. Ktoś powie, że to ogrom czasu, ale w końcu trzeba się z tą świadomością pogodzić. Tym bardziej, że wiele osób dąży do tego, aby założyć kolczyk do daith. Na samym końcu należy dodać, że osoby, które nie zadbają o pielęgnację swojej rany po zabiegu, mogą być narażone na zakażenie ziarniną.