lipikar baume ap+m

Co pomoże na przesuszoną skórę i AZS?

Problem suchej skóry dotyka bardzo wielu osób w różnym wieku. Powoduje to spory dyskomfort w życiu codziennym. Szorstka skóra może swędzieć, zahaczać się o ubrania, być nieprzyjemna w dotyku i powodować ogólne uczucie wstydu w sytuacjach, gdy trzeba odsłonić trochę ciała. Sucha skóra występuje już u maluszków, które dopiero przyszły na świat, gdyż jest u nich szczególnie wrażliwa na zmiany temperatur, jakość powietrza i czynniki atmosferyczne. Niemowlęta i małe dzieci często cierpią na atopowe zapalenie skóry, które objawia się także w późniejszym wieku. Pomóc mogą specjalne kosmetyki stosowane już od pierwszego dnia życia jak np. La Roche-Posay Lipikar Baume AP+M.

Jak działa na skórę masło Shea?

Wiele preparatów pielęgnacyjnych i kosmetycznych posiada w swoim składzie masło Shea, lecz nie każdy o tym wie, jakie właściwości ma ten specyfik. Przede wszystkim, jest to składnik, który powoduje doskonałe nawilżenie bardzo wysuszonej skóry, ale nie tylko. Masło Shea ma również duże zasługi w ochronie przeciwsłonecznej skóry oraz poprawie jej elastyczności, i redukowaniu zmarszczek. Masło Shea, które zawiera balsam Lipikar Baume AP+M, jest przyjaznym dla skóry składnikiem nawilżającym i odbudowującym.

Dobroczynne działanie niacynamidu

Balsam Lipikar Baume AP+M składa się również z niacynamidu. Pod tą trudną nazwą kryje się pochodna witaminy B3. Dzięki takiemu składników preparatu możliwe jest regenerowanie uszkodzonych komórek naskórka, łagodzenie stanów zapalnych skóry czy też wstrzymywanie nadmiernej pracy gruczołów łojowych, a co za tym idzie eliminowanie problemu przesadnej potliwości. Niacynamid potrafi również redukować przebarwienia skórne poprzez ograniczenie produkcji melaniny.

La Roche-Posay Lipikar Baume AP+M – dlaczego jest to kosmetyk uniwersalny?

Balsam Lipikar Baume nadaje się do stosowania dla całej rodziny – od niemowląt po seniorów rodu. Dzięki takim praktycznym kosmetykom nie trzeba przeładowywać półek w łazience tysiącem tubek i pojemniczków z kremami. Poza tym, na uwagę zasługuje także cena balsamu Lipikar Baume AP+M, która jest bardzo atrakcyjna i konkurencyjna. Za dobrej jakości kosmetyki warto nawet zapłacić o kilka groszy więcej, gdyż głównym postulatem jest ich skuteczność w walce z dolegliwościami.