tonik z kwasem glikolowym marki Lynia

Co trzeba wiedzieć, decydując się na kosmetyki z kwasem glikolowym?

Kremy i toniki z kwasem glikolowym stały się jednym z najbardziej pożądanych produktów w branży kosmetycznej. Nie tylko odnawiają i wygładzają one skórę, ale także pozbywają się zmarszczek, przetłuszczeń, a nawet blizn. Jednak, tak jak większość czyniących cuda produktów, kosmetyki z kwasem glikolowym mają swoje przeciwwskazania i zalecenia. Co trzeba wziąć pod uwagę kupując swój pierwszy tonik z kwasem glikolowym?

Kto powinien zdecydować się na zakup produktu z kwasem glikolowym?

Kosmetyki glikolowe są odpowiednie zarówno dla osób o skórze suchej i tłustej. Idealnie nadadzą się do walki z trądzikiem, łojotokiem, czy zwykłymi zmarszczkami. Co więcej, tego typu kosmetyki pozwalają na pozbycie się nawet najgorszych blizn i przebarwień. Nie zaszkodzi też ich użyć do zwykłego odmłodzenia i upiększenia cery.

Kiedy nie używać kosmetyków z kwasem glikolowym?

Kremów i toników glikolowych powinny unikać przede wszystkim osoby z alergiami skórnymi i cierpiące na choroby autoimmunologiczne. Nie powinno też stosować się ich w okresie ciąży i karmienia piersią. Uszkodzeniem lub podrażnieniem skóry może skończyć się także stosowanie kosmetyków glikolowych na skórze zawierającej opryszczki, nadżerki lub z przerwaną ciągłością naskórka.

Fałszywe informacje o kosmetykach z kwasem glikolowym

W świecie pielęgnacyjnym bardzo często można natknąć się na różne plotki i obawy dotyczące konkretnych składników. Kwas glikolowy nie jest tutaj wyjątkiem, dlatego dobrze zapoznać się z często słyszanymi, fałszywymi informacjami na jego temat.

Mówi się, że kosmetyki z kwasem glikolowym stosuje się tylko w przypadku tłustej, problematycznej i podrażnionej cery. Jest to oczywiście nieprawda, ponieważ sprawdzają się one także przy odnawianiu i odmładzaniu suchej, zdrowej powierzchni. Niektórzy też mówią, że toniki glikolowe zwalczają każdy problem dermatologiczny. Takie nastawienie może doprowadzić do poważnych urazów i uszkodzeń, ponieważ kosmetyki do każdego problemu ze skórą należy dobierać indywidualnie. Kolejnym mitem jest to, że wystarczy jedna kuracja, aby cieszyć się trwałym efektem kwasów glikolowych. Niestety, nie jest to takie proste, a kosmetyki tego typu należy stosować regularnie (jednak nie zbyt często), aby skóra nie powróciła do swojego stanu sprzed kuracji.