Co zabrać na wyjazd nad morze

Co zabrać na wyjazd nad morze?

Wyjazd na wakacje to często najbardziej oczekiwany moment w roku. Chcemy ten czas spędzić beztrosko, radośnie i ze spokojem. Aby tak było warto się do takiego wyjazdu chociaż trochę przygotować. Przede wszystkim zabrać ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy. Pakowanie na ostatnią chwilę nigdy nie jest dobrym pomysłem, szczególnie gdy jedziemy nad morze. Można być pewnym, że na miejscu okaże się, że nie wzięliśmy ze sobą wielu ważnych rzeczy. Co w takim razie warto spakować?

Dokumenty i pieniądze

Bez wielu rzeczy możemy sobie poradzić na wakacjach. Trudno sobie jednak wyobrazić udane wakacje, kiedy nie weźmiemy ze sobą gotówki lub karty płatniczej. To samo dotyczy różnego rodzaju dokumentów a w szczególności poświadczenia zakupu noclegu. Problemem może być także brak ubezpieczenia zdrowotnego, prawa jazdy, legitymacji rencisty, a nawet legitymacji szkolnej naszego dziecka. Dlatego przed wyjazdem, a nawet bezpośrednio przed wyjściem z domu warto sprawdzić, czy takie dokumenty mamy przy sobie.

Lekarstwa i kosmetyki

Ilość zabieranych lekarstw musimy dostosować do stanu naszego zdrowia. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń, więc bez sensu jest zabieranie leków na wszystko. Warto jednak wziąć ze sobą te leki, które musimy zażywać na co dzień, środki przeciwbólowe, maść na oparzenia i plastry. Inne środki w razie potrzeby będziemy musieli kupić na miejscu. Należy mieć jednak nadzieję, że nie będą potrzebne.
Podczas wakacji nad morzem niezbędny jest krem z filtrem – link. Szczególnie kiedy jesteśmy fanami plażowania i przebywania na świeżym powietrzu. Należy zadbać o to, aby poparzenia słoneczne nie popsuły nam wakacji. Dodatkowo warto zabrać inne kremy i balsamy nawilżające skórę. Oczywiście na listę kosmetyków do zabrania należy wpisać wszystkie te używane na co dzień jak żel do kąpieli, pastę do zębów, dezodorant, szampon do włosów itp.

krem z filtrem ze spryskiwaczem

Ubrania na wakacje

Pogoda nad morzem bywa kapryśna, dlatego w bagażu powinny się znaleźć ubrania dostosowane do tych warunków. Nie tylko strój kąpielowy, szorty czy krótka sukienka bez rękawów, ale także długie spodnie, czy kurtka przeciwdeszczowa mogą się przydać. Jednakże i w tym zakresie należy zachować umiar. Nie można pozwolić by ogromne walizki, popsuły komfort podróżowania nad morze. Pamiętać należy także o odpowiednim zabezpieczeniu wszystkich bagaży oraz zapakowanych w nich przedmiotów. Niedokręcony krem z filtrem wyciśnięty na strój kąpielowy albo rozgniecione tabletki mogą popsuć wam wakacje. Dlatego planowanie pakowania należy rozpocząć co najmniej na kilka dni przed wyjazdem.