Czy nostril w nosie boli?

Pytanie na które nie można udzielić odpowiedzi, ponieważ wszystko tak naprawdę jest kwestią indywidualną. Jest bowiem wiele osób, których próg bólu jest bardzo wysoki. Są oni w stanie znieść wiele i taki nostril kolczyk nie będzie stanowił dla nich żadnego problemu. Ale nie brakuje także takich osób (chociaż jest ich garstka), które na samo przekłucie będą reagować z przerażeniem. Aczkolwiek, sam kolczyk nostril budzi w nich spore zaciekawienie.

Kolczyki do nosa nostril sprawnie umieszczone w nosie

Samo przekłucie nie trwa długiego czasu – o ile zostanie wykonane przez profesjonalistę, który będzie wiedział, gdzie powinna igła przejść. Szacuje się, że np. w porównaniu do tongue, nostril kolczyk w nosie nie jest aż tak mocno bolesny. Przekłucie wykonane sprawną i pewną ręką szybko zostanie zapomniane. Jedynym przypomnieniem będzie rana na nosie, która goi się od dwóch do trzech miesięcy. Dla porównania – sam język może goić się do pół roku. Kolczyki w nosie nostril są warte tego, aby te maksymalnie trzy miesiące wytrwać.

Pielęgnacja po zabiegu

Skoro kolczyk do nostrila został umieszczony we właściwym miejscu, czas na to, aby zadbać o to miejsce. Tylko dzięki temu będzie można mieć pewność, że regeneracja będzie przebiegać w prawidłowy sposób. Pielęgnacja potrzebna jest do tego, aby w miejscu przekłucia nie wdało się żadne zakażenie, które potrafi być jeszcze bardziej bolesne. Pierwsze kolczyki nostril nie powinny być wyciągane z miejsca – przynajmniej przez pierwsze dwa miesiące.