fanola

Czy stosowanie kosmetyków tonujących do włosów jest bezpieczne?

Kosmetyki tonujące świetnie sprawdzają się przy pielęgnacji włosów farbowanych. Najczęściej sięgają po nie blondynki, które chcą pozbyć się z włosów żółtych i pomarańczowych refleksów. Czasami jednak takie kosmetyki mogą przydać się także do ochładzania lub ocieplania zupełnie innych odcieni. Warto zadać sobie pytanie o to, czy stosowanie takich kosmetyków jest bezpieczne? Czy wpływa negatywnie na stan włosów?

Nie przesusza

Kosmetyki Fanola (https://www.cocolita.pl/fanola), które zawierają pigmenty barwiące włosy, nie mają własności przesuszających je. Dzięki temu, że nie są to typowe produkty służące do koloryzacji włosów, nie trzeba aplikować ich na długo ani używać wody utlenionej w celu aktywizacji pigmentu. To wszystko oznacza, że używając ich, nie trzeba martwić się tym, że seria Fanola No Yellow wpłynie negatywnie na stan włosów. Brak utleniaczy, czy amoniaku z pewnością są dobrą informacją dla tych wszystkich, którzy dotąd obawiali się kosmetyków tonujących.

fanola

Nie ma powodów do obaw

Należy pamiętać, że stosowanie kosmetyków tonujących ma dużo mniejszy wpływ na stan włosów niż sama koloryzacja. Nie ma więc powodów do obaw, że seria Fanola No Orange spowoduje większe szkody, niż sama koloryzacja. Oczywiście dobrą praktyką jest po zastosowaniu farby stosowanie zabiegów, które mają poprawić stan włosów. Można też sięgać po nie pomiędzy kolejnymi użyciami kosmetyków Fanola. Z pewnością takie działanie nie zaszkodzi. W pielęgnacji warto wybierać kosmetyki nawilżające, regenerujące i odbudowujące. Do codziennego mycia można używać szamponu przeznaczonego dla dzieci, który najczęściej nie zawiera silnych detergentów. Dzięki temu nie wypłukuje z włosów koloru ani nie powoduje ich przesuszania. Do tego też dobrym pomysłem jest stosowanie olejowania oraz mycia włosów metodą OMO, czyli kolejnego nakładania odżywki, mycia szamponem i ponownego nałożenia odżywki. Ta metoda pozwala na głębokie odżywienie włosów oraz ich wygładzenie. W połączeniu ze stosowaniem serii Fanola No Yellow można osiągnąć spektakularne efekty.