baza pod podkład

Dlaczego baza pod podkład to dobry wybór?

Odpowiednio wykonany makijaż zależy od wielu czynników. Podstawą jest nie tylko precyzja, ale także dobre i profesjonalne kosmetyki, które umożliwią wykonanie trwałego makijażu, który pozostanie na swoim miejscu przez cały dzień. To dlatego między innymi warto zainwestować w odpowiednią bazę pod podkład, która sprawi, że cały makijaż będzie nakładał się gładko i precyzyjnie.

W tej chwili baza pod podkład to jedna z najważniejszych części makijażu. Głównie dlatego, że pozostawia ona skórę przyjemną w dotyku i gładką, co umożliwia dalsze nakładanie podkładu w sposób równomierny i bez tworzenia smug na twarzy. Oczywiście odpowiednio dobrana baza powinna być dopasowana do typu cery oraz pory roku. Podkład pod makijaż wybierany na lato powinien być o wiele lżejszy, niż ten, który nakładać można zimą. Głównie dlatego, że latem skóra jest delikatniejsza, a także wysokie temperatury sprawiają, że zbyt gruba warstwa makijażu po prostu spływa po twarzy lub całkowicie zapycha pory.
Warto pamiętać o tym, że o wiele lepszym wyborem będą więc bazy na bazie wody, niżeli te silikonowe. Co prawda bazy silikonowe mają to do siebie, że o wiele łatwiej nakładać na nich makijaż, ale niestety są dość grube i słabo przepuszczają powietrze, co sprawia, że skóra nie może normalnie oddychać i od razu zapycha się, co może skutkować wychodzącymi wypryskami i wągrami.