paznokcie hybrydowe - dlaczego lakier odpada?

Dlaczego lakier hybrydowy odpada?

Często mówi się, że prawdziwą kobietę poznać można po zadbanych dłoniach. Niekoniecznie mowa tu o kilkucentymetrowych tipsach, ale również o zadbanych, równych paznokciach, pomalowanych odżywką bądź lakierem w neutralnym kolorze. Jak zatem dbać o wygląd swoich dłoni?

Dlaczego warto samodzielnie robić manicure dłoni w domu?

W dzisiejszych czasach rynek usług kosmetycznych kwitnie. W większych miastach co krok wpaść można na salon kosmetyczny, oferujący przeróżne możliwości, jeśli chodzi o makijaż dłoni. Manicure akrylowy, metoda żelowa, czy hybryda – z tego wszystkiego można skorzystać w niemal każdym studio urody. Nie da się jednak ukryć, że znacznie tańszym rozwiązaniem jest samodzielne wykonywanie manicure. Można zaopatrzyć się chociażby w lampę LED, waciki bezpyłowe, cleanery do paznokci oraz lakiery – i w dosłownie kilka chwil mieć przepiękny i trwały makijaż dłoni.

Czy manicure hybrydowy jest dla wszystkich?

Mimo, że manicure hybrydowy jest bardzo wytrzymały i estetyczny, niestety, nie wszyscy mogą sobie na niego pozwolić. Problem z jego noszeniem mogą mieć osoby uczulone na tego typu lakiery. W składzie niektórych z nich występuje formaldehyd, który wywoływać może reakcje alergiczne. Warto zrobić test na jednym paznokciu i zaobserwować, jak zareaguje nasza płytka paznokciowa i skóra wokół.

Jak prawidłowo wykonać manicure hybrydowy?

Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić, przed przystąpieniem do nakładania lakieru hybrydowego, jest odtłuszczenie płytki. W tym celu stosuje się cleaner do paznokci. Warto również sięgnąć po specjalne waciki bezpyłowe, które pozostawią płytkę czystą i bez żadnych paprochów. Odtłuszczacz do paznokci zakupić można w dużych butlach, co wychodzi cenowo znacznie korzystniej. Kolejnym krokiem jest nałożenie pierwszej warstwy i utwardzenie jej w lampie. Warto sprawdzić,czy nasze lakiery utwardzają się w danym rodzaju lampy. Niektóre można utwierdzać bowiem jedynie w lampie typu LED, a inne z oświetleniem UV. Istotny jest też czas utwardzania każdej warstwy.