Dlaczego warto kupować kosmetyki z masłem shea?

Masło shea, zwane inaczej masłem karite, znane jest w kosmetyce jako doskonały składnik specyfików upiększających. Doskonale wpływa na stan włosów, skóry, a także skóry ust. Jak działa masło shea, gdzie można je kupić i w jaki sposób używać? Podpowiadamy!

Masło shea powstaje z orzechów masłosza, pochodzących z drzewa rosnącego na terenie Afryki. Gatunek ten uznawany jest za drzewo magiczne. Rytuał zrywania orzechów poprzedzony jest specjalnymi obrzędami, a do samej pracy dedykowane są jedynie kobiety.

Masło shea jest stosunkowo drogie: z 15 kilogramów nasion wyciska się zaledwie jeden kg masła. Jednak warto wydać te pieniądze: smarowanie twarzy masłem shea działa odżywczo. Zawiera witaminę A i E. Zapewnia głębokie nawilżenie skóry oraz pozwala rozluźnić mięśnie. Dodatkowo, masło ma w składzie witaminę F. Skóra kobiety, która regularnie używa masła shea staje się z czasem bardziej elastyczna, jędrna i wyraźnie nawilżona. Wygląda zdrowiej i jest rozjaśniona. Masło shea cena (https://mydlasie.pl/pl/p/Maslo-shea-nierafinowane-500g/67) działa też dobrze jako filtr przeciwsłoneczny.

 

Warto kupować masło nierafinowane, które nie było wzmacniane żadnymi konserwantami. Nie należy również kupować masła shea barwionego oraz takiego, które maj substancje zapachowe. Mimo że odejmujemy sobie nieco przyjemności, to warto zadbać o to, aby korzystać tylko z jak najbardziej naturalnych produktów.

 

W aptekach znajdziemy masło shea w balsamach, kremach do twarzy, a także w olejkach stosowanych w masażu. Masło jest też składnikiem niektórych szamponów – zwłaszcza do włosów kręconych i przesuszonych. Poleca się korzystać również z odżywek do włosów zawierających masło shea.