olejek eteryczny i kwiaty

Dlaczego warto używać olejków do ciała?

Olejki do ciała coraz częściej wypierają klasyczne balsamy i kremy do ciała. Zyskują one coraz większe zaufanie użytkowników, którzy uznają ich wyższość i stosują je w codziennej pielęgnacji. Dlaczego warto używać olejków do ciała?

Długotrwałe nawilżenie

Olejek do ciała ma płynną formułę, ale jej podstawą są tłuszcze. Dlatego też ma mają one zupełnie inną konsystencję niż kremy. Mają też inną wydajność. Niewielką ilość olejku bez trudu można rozprowadzić na dużej powierzchni skóry. Oznacza to, że nie ma potrzeby zużywania ogromnej ilości kosmetyku. To rozwiązanie dobre dla środowiska i dla portfela. Olejek do ciała nawilża skórę i tworzy na niej powłokę hydrolipidową, która zabezpiecza przed zbyt szybkim odparowywaniem wilgoci z jej głębokich warstw. To bardzo cenna właściwość, która jest pożądana zwłaszcza przez osoby ze skórą suchą i skłonną do przesuszania. Olejek warto aplikować tuż przed snem.

Piękne zapachy

olejek eteryczny eukaliptusowy Nature Queen

Olejki do ciała często są wzbogacone o różne olejki eteryczne. Dzięki nim produkty te pachną wyjątkowo pięknie. Ich zapachy zdecydowanie różnią się od syntetycznych zapachów charakterystycznych dla kremów i balsamów do ciała. Nawet jeśli te zapachy są przyjemne i ładne, to niestety – ale bez wątpienia są one sztuczne. W olejkach eterycznych zamknięte jest naturalne bogactwo aromatów. Rzadkością są olejki do ciała o syntetycznie dodanym zapachu. Najczęściej spotyka się je w produktach, które są mieszaniną różnych olejków oraz dodanych do nich wzbogacających substancji aktywnych.

Łatwiej się wchłaniają

Według niektórych badań substancje odżywcze zawarte w olejkach przenikają wgłąb skóry do dwóch razy szybciej, niż te z kosmetyków o innych formułach. Olejki często mają też bogatszy skład, co sprawia, że podczas jednej aplikacji można dostarczyć ciału prawdziwą bombę witaminową. Dzięki temu można cieszyć się aksamitną w dotyku skórą, która wygląda świetnie. Miłośnicy blasku mogą też zdecydować się na olejki z błyszczącymi drobinkami, dzięki którym skóra ma zdrowy blask.