sztuczne rzęsy

Jak dopasować sztuczne rzęsy do oczu?

Na samodzielne przedłużanie rzęs decyduje się wiele osób biorących udział w imprezach i uroczystościach. Możliwość zakupu odpowiednich akcesoriów i doczepienia ich we własnym domu pozwala w łatwy sposób nadać swojemu makijażowi wyjątkowego wyglądu. Chcąc, aby efekty były zadowalające należy jednak dopasować rzęsy w przemyślany sposób. Jak tego dokonać?

O czym należy pamiętać?

sztuczne rzęsyRóżne wielkości i kształty rzęs pozwalają na dopasowanie ich do zapotrzebowania osób o różnych rysach twarzy. Inne egzemplarze sprawdzają się w przypadku oczu małych i głęboko osadzonych, a inne w przypadku osób o dużych lub średnich oczach. Ostrożność należy zachować szczególnie w przypadku niewielkich gałek ocznych. Sztuczne rzęsy o zbyt dużym rozmiarze mogłyby całkowicie przysłonić powieki. Wówczas efekt nie byłby tak korzystny. Poszukując opcji dopasowanej do takiej sytuacji warto zdecydować się na krótkie i cienkie rzęsy. Szczególnie cenione są tutaj modele o tzw. kształcie kociego oka. Ich cechą charakterystyczną są dłuższe włoski po zewnętrznej stronie. Osoby o większych i średnich oczach powinny przede wszystkim dobierać długość i rodzaj rzęs do efektu, jaki chcą osiągnąć.

Jak wybrać odpowiednie przedłużenia rzęs?

Wśród dostępnych modeli odnaleźć można rzęsy w kępkach i na paskach. Te drugie uznawane są za łatwiejsze do samodzielnego przyczepiania. Poszukując odpowiedniego dla siebie rodzaju warto wziąć pod uwagę również planowany makijaż. Odpowiednio dobrane sztuczne rzęsy z pewnością okażą się estetyczną ozdobą. Jakość znacząco się różni, dlatego warto kupować wysokiej jakości sztuczne rzęsy które będą wyglądały naturalnie i nie będą się odklejały.