antyperspirant damski

Jak skutecznie walczyć z nadmierną potliwością?

Problem z nadmierną potliwością może być uciążliwy. Zwłaszcza latem, gdy upały mogą nam wszystkim uprzykrzyć życie. Na szczęście i z tym problemem możemy sobie poradzić domowymi sposobami.

Jak skutecznie walczyć z nadmierną potliwością?

Problem z nadmierną potliwością jest czymś całkowicie naturalnym. Nasz organizm próbuje się ochłodzić, a potem pojawiają się bakterie i zaczynamy niezbyt przyjemnie pachnieć.

Latem zdecydowanie lepiej sprawdzą się szybkie prysznice niż długie kąpiele. Starannie wybierajmy garderobę. Doskonale sprawdzą się lekkie, przewiewne tkaniny, takie jak len, bawełna czy szlachetny jedwab. Nie możemy zapominać o antyperspirancie. Ten kosmetyk pomoże nam uniknąć wielu krępujących sytuacji. Antyperspiranty w przeciwieństwie do dezodorantów blokują wydzielanie potu, a nie tylko maskują nieprzyjemny zapach. Delikatnie pachnący antyperspirant damski możemy nakładać nie tylko pod pachami, ale także w innych miejscach, które nadmiernie się pocą, na przykład na wewnętrzną stronę ud, czy miejsca pod piersiami.

Możemy też postawić na zioła. Szałwia od wieków znana jest ze swoich właściwości przeciwpotnymi. Warto pić napar z szałwii dwa razy dziennie. Równie dobrze sprawdzi się też melisa, która ma również delikatne uspokajające.

antyperspirant damski

Zdrowie i nowoczesna technologia!

Jeżeli mimo to nie możemy poradzić sobie z nadmierną potliwością, to możemy zdecydować się na terapię laserową. Zabieg tego typu polega na usunięcie gruczołów potowych z danej okolicy ciała przy pomocy ciepła. Tego typu zabieg jest nie tylko skuteczny, ale także bezpieczny dla naszego zdrowia.