Jak umiejętnie dobrać lakier szybkoschnący do paznokci?

Lakier szybkoschnący należy dobierać nie tylko do karnacji, ale również do okazji. Kobiety, które wybierają się do klientów w sprawach biznesowych, powinny postawić na neutralne kolory, które nie przykuwają uwagi. Doskonale sprawdzą się tutaj lakiery do paznokci w odcieniach beżowych, kremowych albo bladoróżowych. Na rozmowę o pracę doskonale nada się również popularny french manicure. Do delikatniejszych makijaży pasować będą głównie matowe lakiery, które po dłuższej przerwie ponownie powracają do mody.

Jaki lakier szybkoschnący na imprezę?

Panie, które planują wypad na nocną imprezę mogą pozwolić sobie na zdecydowanie intensywniejsze i ciemniejsze barwy. Najbezpieczniejszym wyborem będą oczywiście czerwone lakiery do paznokci, które pasują do wielu stylizacji. Pamiętać należy jednak o tym, że przy ciemniejszych paznokciach nie można przesadzić z nadmiarem biżuterii. Kluczem do sukcesu jest również to, aby lakier szybkoschnący idealnie dopasować do stroju wyjściowego. Obecnie najbardziej uniwersalnymi kolorami jest czerń i wszystkie odcienie szarości. Do czerwonej sukienki pasować będą bordowe i czarne lakiery. Panie, które chcą postawić na białe kreacje, powinny wybrać niebieskie, zielone albo różowe lakiery. W ostatnim czasie bardzo wiele kobiet wybiera żółte kreacje, do których pasować będą z kolei ciemnoczerwone i różowe lakiery.

Kształt paznokci ma znaczenie

Najlepszy lakier do paznokci należy dobierać również do kształtu paznokci. Kobiety, które posiadają krótkie i szerokie paznokcie, powinny unikać ciemnych lakierów, które będą mocno rzucać się w oczy. W tym konkretnym przypadku godne polecenia są pastelowe odcienie i modne lakiery nude. Wszelkie niedoskonałości można umiejętnie ukryć za pomocą perłowych lakierów. Najlepszy lakier do paznokci wąskich nie może być krzykliwy, dlatego też warto postawić na klasyczne odcienie.