krem na rozstępy

Jak wybrać krem na rozstępy?

Rozstępy to defekt kosmetyczny, który wywołany jest przez nadmierne i gwałtowne rozciąganie skóry. W wyniku tego procesu osłabione włókna kolagenowe zostają zerwane, a na skórze pojawiają się charakterystyczne czerwono-fioletowe (różowe) prążki. Z biegiem czasu stają się bledsze aż do momentu, gdy zyskują perłowy odcień. Na tym etapie są doskonale widoczne, a jednocześnie trudne do usunięcia. W związku z tym w pierwszej fazie ich rozwoju warto wprowadzić odpowiednią pielęgnację. 

Krem na rozstępy – wzmacnianie i regeneracja

Rozstępy można zniwelować przy pomocy naturalnych metod, szczególnie odpowiedniej pielęgnacji. Wystarczy odpowiednio wzmocnić skórę, poprawiając stan włókien kolagenowych. Dobry krem na rozstępy zawiera zatem odpowiednio skomponowane składniki aktywne, które:

krem na rozstępy
  • regenerują skórę,
  • przyspieszają produkcję kolagenu i elastyny,
  • nawilżają skórę.

Są odpowiednie dla osób, które borykają się z problemem świeżych rozstępów, jak i tych, które próbują przeciwdziałać ich powstawaniu. Skład produktów odpowiada za rozjaśnianie prążków, zmniejszenie ich głębokości, jak i wzmocnienia włókien kolagenowych.

Maść na rozstępy – jak stosować?

Wszystkie preparaty na rozstępy wymagają regularnego stosowania, tak aby skóra otrzymywała niezbędną ilość składników odżywczych. W przypadku kobiet w ciąży należy skonsultować się z lekarzem, czy wybrany produkt jest dla nich odpowiedni. Wiele kremów, jak i maści na rozstępy może być także stosowana przez mężczyzn, u których prążki nie należą wcale do rzadkości. Preparaty należy nakładać na skórę z widocznymi zmianami i intensywnie wmasować w oczyszczoną i suchą skórę, aż do wchłonięcia się.