maść na trądzik

Jak wybrać maść na trądzik?

Wypryski, ropne torbiele, zaskórniki oraz nadmiar sebum to problemy, z którymi zmaga się skóra problematyczna. Coraz częściej dotyczy to również osób dorosłych. Oprócz skłonności genetycznych istotne znaczenie na występowanie tego rodzaju stanów zapalnych i innych objawów trądziku mają czynniki środowiskowe, w tym przede wszystkim niewłaściwa pielęgnacja. Dobór właściwych kosmetyków może zahamować rozwój bakterii i pogłębianie się zmian, a w konsekwencji również powstawanie blizn i przebarwień.

Maść na trądzik – pomoc w walce z problemami skóry

Aby pozbyć się trądziku, należy podjąć odpowiednie działania. Jednym z nich jest pielęgnacja. W przypadku cery problematycznej opiera się na ona na kilku podstawowych zasadach: złuszczaniu, oczyszczaniu i nawilżaniu. Najskuteczniejsze działania na zmiany trądzikowe wykazują produkty lecznicze takie jak maść na trądzik, którą można aplikować miejscowo na stany zapalne lub na całą skórę. Za skuteczność jej działania odpowiadają zwykle następujące substancje czynne:

  • nadtlenek benzoilu,
  • siarka,
  • cynk,
  • kwas azelainowy,
  • rezorcyna,
  • nadtlenek wodoru.
maść na trądzik

Maść na trądzik – zastosowanie

Producenci oferują różne maści na trądzik. Niektóre dostępne są tylko na receptę, inne można zakupić bez recepty. W pierwszym przypadku należy aplikować produkt zgodnie z zaleceniami lekarza, natomiast w drugim przypadku stosując się do zaleceń opisanych na ulotce dołączonej do opakowania. Maść na trądzik wykazuje zwykle działanie wysuszające, dlatego bardzo ważne jest, aby jednocześnie zadbać o prawidłowe nawilżenie, które zabezpiecza także barierę hydrolipidową skóry przed uszkodzeniem.