naturalne kosmetyki

Jak wybrać odpowiednie kosmetyki?

Pielęgnacja skóry potrafi być kłopotliwa, zwłaszcza jeśli nie posiada się odpowiednich środków. Źle dobrane kosmetyki mogą pogorszyć istniejące problemy. Warto się więc nauczyć kupowania właściwych produktów. Na co konkretnie zwrócić uwagę?

Kosmetyki naturalne to zawsze dobry wybór

Codziennie jest się narażonym kontakt z ogromną ilością substancji chemicznych. Mowa tu zarówno o tych powstałych w laboratoriach, jak i o pochodnych procesów przemysłowych. Naturalne kosmetyki pozwolą dogłębnie odżywić skórę za pomocą składników pozyskiwanych z natury. Są to na przykład:

  • aloes,
  • algi morskie,
  • glinka,
  • skrzyp polny.

Według europejskich standardów, muszą się one składać z minimum 95% surowców mineralnych i roślinnych. Nie można do nich dodawać syntetycznych barwników, zwierzęcych konserwantów i aromatów. Oczywiście da się znaleźć tanie kosmetyki, które spełniają te normy. Trzeba tylko poświęcić nieco czasu na szukanie. Warto nie tylko odwiedzić drogerie, ale też zapoznać się z ofertami sklepów internetowych. Często można tam znaleźć atrakcyjne promocje. Najpopularniejsze są oczywiście naturalne kosmetyki do twarzy, gdyż to tej części ciała poświęca się przeważnie sporo uwagi.

Idealne kosmetyki do pielęgnacji twarzy

Zanim dokona się zakupu jakiegoś produktu, należy poznać swój typ cery. Pozytywnie działające kosmetyki do twarzy będą zupełnie inne dla skóry suchej niż dla tłustej. Bardzo ważne jest więc czytanie etykiet na opakowaniach. Praktycznie zawsze da się znaleźć informację, dla kogo przeznaczono konkretny środek. Przy okazji można szybko sprawdzić skład. Kosmetyki pielęgnacyjne powinny mieć jak najkrótszy. Dzięki temu istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że będą uczulać lub podrażniać skórę. Mają pobudzać ciało do regeneracji, a nie jedynie maskować problemy. Dlatego trzeba unikać produktów zawierających silikony lub silnie wysuszających. Odpowiednio dobrane kosmetyki do pielęgnacji potrafią naprawdę wiele poprawić.