microdermal

Jak wygląda przekłucie microdermal?

Piercing microdermal to dość nietypowy typ przekłucia. Zyskuje on jednak coraz większą popularność. Sprawdź, dlaczego microdermal jest odpowiedni praktycznie dla każdego.

Jak wygląda microdermal piercing?

Microdermal to taki rodzaj przekłucia, w którym część kolczyka znajduje się pod skórą. Kolczyk nie przechodzi na wylot, jest on zatem implantem. Jak wykonuje się tego typu przekłucie? Piercer za pomocą malutkiego skalpela lub igły wykonuje niewielkie nacięcie na skórze, w którym umieszczana jest podstawa kolczyka – stopka. Na powierzchni skóry umieszczana nakrętka, którą przykręca się do stopki. Zabieg ten – choć może wydawać się  bardzo bolesny i trudny w gojeniu – wcale taki nie jest. Samo nacięcie nie trwa długo – pod warunkiem, że jest wykonywane przez doświadczonego piercera. Przy odpowiedniej pielęgnacji oraz dbaniu o to, by go nie zahaczyć – microdermal nie powinien sprawiać większych problemów przy gojeniu.

Dla kogo microdermal kolczyk będzie idealny?

Tak naprawdę ten rodzaj piercingu jest odpowiedni dla każdego. Dzięki temu, że microdermal z tego sklepu nie sprawia dużego bólu przy zakładaniu, sprawdzi się on również dla wyjątkowo wrażliwych osób. Kolczyk microdermal jest naprawdę wyjątkową ozdobą. Można go umieścić tak naprawdę w dowolnym miejscu w ciele, jednak najlepiej tam, gdzie nie będzie on narażony na ciągły kontakt z ubraniem w czasie gojenia. Najpopularniejszymi miejscami na tego typu przekłucie, niezależnie od płci, są: twarz, kark, dekolt, szyja czy obojczyki. Microdermale można umieszczać w niewielkiej odległości od siebie, co pozwala na stworzenie swojej indywidualnej ozdoby.