krem na zmarszczki

Jak zwiększyć skuteczność kremu na zmarszczki?

Kremy zapobiegające starzeniu się skóry cieszą się wyjątkowo dużą popularnością. Sięgają po nie nawet bardzo młode kobiety, a ich regularne stosowanie jest najlepszą gwarancją tego, że uda się spowolnić tempo, w jakim pojawiają się zmarszczki. O ile jednak o samych kremach na zmarszczki mówi i pisze się wiele, o tyle kwestie związane z ich prawidłowym wykorzystywaniem nie są już poruszane tak często. Czas to zmienić zadając sobie pytanie o to, jak wykorzystywać je w praktyce.

Przeciwzmarszczkowy czy nawilżający – po jaki krem sięgnąć?

krem na zmarszczki

Jednym z częściej pojawiających się pytań jest coraz częściej pytanie o to, czy krem przeciwzmarszczkowy 30+ jest tym samym, co krem nawilżającym. Jego pojawienie się nie może nie cieszyć, zwłaszcza że nie ma na nie wcale jednej, prostej odpowiedzi. Warto zwrócić uwagę na to, że o ile krem na zmarszczki może mieć działanie nawilżające, o tyle nie każdy krem nawilżający będzie kosmetykiem radzącym sobie z eliminowaniem starych zmarszczek i przeciwdziałaniem pojawianiu się nowych. Oba rodzaje kremów różnią się ze względu na swój skład, o istotnych różnicach można mówić jednak również analizując sposób ich nakładania.

Jak nakładać kremy zapobiegające zmarszczkom?

Sięgając po krem przeciwzmarszczkowy niewiele osób zastanawia się nad tym, czy nakłada go we właściwy sposób. Tymczasem jego obniżona skuteczność często jest spowodowana tym, że nie używa się go tak, jak powinno. W pierwszej kolejności wypada więc zwrócić uwagę na to, w jakim kierunku ulokowana jest sama zmarszczka. Najlepszym rozwiązaniem jest technika nazywana antyfałdkową. Zakłada ona wykonywanie ruchów w kierunku przeciwnym do zmarszczki, od wewnętrznej do zewnętrznej części twarzy. Dzięki temu krem lepiej się wchłania, a sama zmarszczka jest bardziej wygładzona. Szczególnie wymagające okazują się zmarszczki znajdujące się między brwiami. Dzięki kremowi przeciwzmarszczkowemu 30+ można zmniejszyć ich widoczność. Należy jednak pamiętać o nakładaniu kremu od środka w górę, a następnie od czoła w dół.