pianka do golenia maszynka

Jaką piankę do golenia wybrać?

W sprzedaży można znaleźć wiele różnych pianek do golenia, przeznaczonych zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Szeroki wybór pozwala na wybranie optymalnego produktu, ale też sprawia, że czasami możemy mieć problem z dokonaniem decyzji. Jaką piankę do golenia wybrać?

Rodzaje pianek do golenia

pianka do golenia lieracPianki do golenia różnią się między sobą składem oraz przeznaczeniem. Niektóre z nich wyprodukowano z myślą o skórze wrażliwej, inne są przeznaczone do twardego zarostu, a większość z nich jest zwyczajna. W praktyce należy zaufać informacjom podanym przez producenta, kierując się jednak własnymi preferencjami. Warto sprawdzić kilka różnych produktów i wybrać ten, z którego najlepiej nam się korzysta. Pianka do golenia w różnych rodzajach dostępna jest w sklepie ByHealth.

Jaka powinna być pianka do golenia?

Dobra pianka do golenia powinna być przede wszystkim przyjemna w dotyku. Przyjemny zapach dobrany zgodnie z indywidualnymi preferencjami to klucz, szczególnie w przypadku produktów używanych do golenia twarzy. W końcu nawet w przypadku pianek do golenia zapach pozostaje na dłużej i lepiej wybrać taki, który faktycznie nam odpowiada. Ponadto dobra pianka do golenia musi mieć niezbędne atesty i dobry skład, potwierdzony opiniami dermatologów. Jeśli głównym czynnikiem warunkującym decyzję jest kwestia dbania o skórę, to warto wybrać produkt przeznaczony do skóry wrażliwej. Jego skład i zawartość substancji chemicznych będzie mniejsza, niż w przypadku jego odpowiedników.