Kolczyki do pępka- jakie mamy ich rodzaje?

Nie da się ukryć, że kolczyk do pępka stał się jedną z hitowych ozdób ciała, na którą decyduje się coraz to więcej kobiet. Warto jednak w tym momencie zauważyć, że kolczyki do pępka mogą być prawdziwie różnorodne. Panie, które takie przekłucie więc posiadają, nie mogą narzekać na brak wyboru. Jednak jakie rodzaje kolczyków do pępka można wyróżnić?

Krótkie kolczyki do pępka


Kolczyk w pępku jest niekwestionowaną ozdobą kobiecego ciała. Dodatkowo przekłucie to samo w sobie nie jest zbyt bolesne, więc kolczyki w pępku możemy podziwiać u coraz to większej ilości kobiet. W pierwszej kolejności możemy wyróżnić krótkie kolczyki do pępka. To najbardziej standardowy rodzaj, który zakładany jest tuż po przekłuciu. Składa się on z metalowego łącznika, który po obu stronach zakończony jest ozdobnymi kulkami w różnych kolorach. Niemniej jednak zamiast kulki z diamencikiem panie obecnie mogą wybierać różnorodne kształty jak np. gwiazdki czy łapki. W tym zakresie panuje już pełna dowolność.

Wiszące kolczyki do pępka


Wiszące kolczyki do pępka to nieco bardziej zaawansowana forma. Piercing pępka jednak pozwala na to, by panie wybierały dokładnie te modele, które najlepiej oddają ich charakter oraz osobowość. Wiszący kolczyk do pępka składa się również z metalowej poręczy i kuleczki zamykającej w górnej części. Niemniej jednak jego dół- kuleczka dodatkowo ozdobiona jest cienkim łańcuszkiem, na końcu której może zostać zamieszczona dowolna zawieszka. Tego rodzaju kolczyki można stosować dopiero po pełnym wygojeniu przekłucia.