krem na rozstępy w ciąży

Kosmetyki dla osób ciężarnych – jak pozbyć się rozstępów w ciąży?

Choć wiele osób marzy o tym aby urodzić własne dziecko, to z pewnością nikt nie ma ochoty mierzyć się z rozstępami po ciąży. Niestety faktem jest to, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo pojawiania się rozstępów w trakcie ciąży, zwłaszcza u osób mających do tego tendencję genetyczną. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na uniknięcie takiego scenariusza, a jednym z nich są kosmetyki dla kobiet w ciąży. Co cechuje kremy na rozstępy w ciąży? Jak ich używać aby nie zagrozić swojemu nienarodzonemu dziecku?

Skąd biorą się rozstępy w ciąży?

Rozstępy w ciąży mają wiele przyczyn, a należą do nich chociażby zmiany hormonalne i genetyka, na które człowiek nie ma żadnego wpływu. Niemniej najczęstszą, w pewnym sensie mechaniczną przyczyną jest nadmierne rozciąganie się skóry, które prowadzi do wysuszania, pęknięć i innych zniszczeń. Dlatego też chcąc uniknąć rozstępów trzeba odpowiednio nawilżać swoją skórę ciała oraz ją wzmacniać. Tutaj właśnie pojawia się rola kosmetyków dla osób w ciąży, które są jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie tego efektu.

Kremy na rozstępy w ciąży – co je wyróżnia?

Praktyka pokazuje, że wiele kosmetyków pielęgnacyjnych do ciała może zagrażać ciąży, a w skrajnych przypadkach nawet zabić dziecko. Dlatego tak ważne jest aby wybierać kosmetyki dla kobiet w ciąży, których skład został stworzony w oparciu o potrzeby osób ciężarnych. Nie można jednak całkowicie ufać producentom, dlatego kupując naturalny krem na rozstępy w ciąży warto zajrzeć w jego skład. Dobry produkt będzie miał jak najmniej składników, wśród których na pewno znajdą się oleje i masła roślinne, kwasy hialuronowe, witamina E oraz alantoina. Dzięki nim możliwe będzie przygotowanie skóry na dynamiczne rozciąganie spowodowane ciążą, co w większości przypadków pozwala uniknąć rozstępów. Należy jednak pamiętać aby podczas nakładania kosmetyku, zwłaszcza na brzuch, obchodzić się delikatnie ze swoim ciałem.

Warto podkreślić, że oprócz kosmetyków do stosowania w trakcie ciąży istnieją kremy na rozstępy po ciąży, których stosowanie zwykle pozwala pozbyć się większości rozstępów. Niemniej skuteczniejszym rozwiązaniem od usuwania rozstępów jest zdecydowanie zapobieganie ich powstawaniu.