Bioderma Sebium - płyn micelarny z serii

Kosmetyki pielęgnacyjne Bioderma

Marka Bioderma powstała w latach 70. zeszłego wieku, ma więc ogromne doświadczenie na rynku kosmetycznym. „Biologia wsparciem dla dermatologii” to wizja, którą głosi marka. Pracownicy laboratorium Bioderma produkują kosmetyki, które są oparte na wiedzy o skórze i jej procesach biologicznych. Warto bliżej przyjrzeć się tej marce i jej liniom kosmetyczny, które są dedykowane do różnego rodzaju skór.

Cera sucha i tłusta – jak je rozpoznać?

Najczęstszymi problemami skóry są: nadmierne przesuszenie (zwłaszcza w okolicy policzków, żuchwy) lub nadmierne przetłuszczanie się (szczególnie w strefie T – broda, nos, czoło). Błędnym przekonaniem jest, że tłustą skórę trzeba wysuszać – absolutnie nie. Potrzebuje ona dawki witamin, minerałów i nawilżenia tak jak wszystkie rodzaje cer. Często zdarza się myśleć, że suchą cerę trzeba natłuszczać. Owszem, jest to dobry wybór, jednak natłuszczenie nie zastąpi nawilżenia – a to główna potrzeba odwodnionej skóry.

Cera sucha i tłusta – jakie kosmetyki od Biodermy wybrać?

Bioderma Hydrabio to linia kosmetyków, która idealnie sprawdzi się dla posiadaczy skóry suchej, przesuszonej oraz tej z problemami atopowymi. Jej kosmetyki są delikatne, dogłębnie nawilżają i przywracają jędrność i zdrowy wygląd skórze. Natomiast linia Bioderma Sebium będzie trafnym wyborem dla cer przetłuszczających się i mieszanych. Łagodzi ona trądzik, a także reguluje wydzielanie się tłustego sebum. Osoby z bardzo wrażliwą skórą mogą zainteresować się produktami Bioderma Sensibio.