krem na trądzik

Krem na trądzik – jak wybrać odpowiedni?

Pielęgnacja skóry trądzikowej wymaga stosowania odpowiednio dopasowanych produktów. Kremy, maseczki i kosmetyki oczyszczające pomogą uporać się z powracającymi niedoskonałościami, przywracając skórze zdrowy wygląd i blask.

Pielęgnacja skóry trądzikowej – o czym pamiętać?

Trądzik młodzieńczy stanowi jedną z najbardziej powszechnych chorób skóry – w większości przypadków wystąpienie trądziku związane jest ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi w młodym organizmie. Trądzik objawia się mocno widocznymi niedoskonałościami skóry – zaskórniki, guzki i krosty najczęściej umieszczone są na twarzy oraz w górnej części pleców.

W pielęgnacji skóry trądzikowej niezwykle ważną kwestią jest jej dokładne i regularne oczyszczanie. Kosmetyki dedykowane skórze trądzikowej powinny usuwać wszelkie zanieczyszczenia, warto pamiętać jednak o tym, że nie mogą one podrażniać i przesuszać skóry. W przypadku cery problematycznej doskonałym wyborem może okazać się między innymi stosowanie produktów na bazie naturalnych ekstraktów roślinnych oraz unikanie kosmetyków z dużym stężeniem alkoholu.

Krem na trądzik – podstawa skutecznej pielęgnacji

W przypadku cery trądzikowej, oprócz dokładnego i systematycznego oczyszczania, niezwykle ważną kwestią okaże się także stosowanie odpowiedniego kremu na trądzik. Krem na trądzik powinien zostać dopasowany do indywidualnych potrzeb cery i poza łagodzeniem stanów zapalnych musi zapewniać skórze także odpowiedni poziom nawilżenie i odżywienia.

Kosmetyki na trądzik młodzieńczy bardzo często zawierają między innymi składniki o działaniu antybakteryjnym takie jak kwas salicylowy czy kwas azelainowy oraz substancje łagodzące i przywracające równowagę skóry. Wśród kosmetyków na trądzik młodzieńczy nie powinno zabraknąć także różnego rodzaju maseczek i delikatnie złuszczających peelingów.

Krem nawilżający do cery trądzikowej – jak wybrać odpowiedni?

Idealnie dopasowany krem nawilżający do cery trądzikowej powinien działać na kilku płaszczyznach. Po pierwsze musi on zapewniać skórze wystarczający poziom ochrony, który zapobiegnie powstawaniu nowych stanów zapalnych. Ponadto krem na trądzik powinien także odpowiednio nawilżać i odżywiać skórę.

Kosmetyki na trądzik młodzieńczy o działaniu nawilżającym powinny zawierać składniki takie jak kwas hialuronowy czy naturalne ekstrakty roślinne, które pomogą w odbudowie i ochronie płaszcza hydrolipidowego skóry.