kremy pod oczy

Kremy pod oczy – w jakim wieku zacząć ich używać?

Oczy są zwierciadłem duszy. To właśnie oczy przyciągają uwagę naszego rozmówcy i w nich widać wszystkie emocje. Dlatego ważne jest, by odpowiednia zadbać o skórę pod oczami. Już dwudziestolatki powinny stosować lekkie kremy nawilżające, by skóra pod oczami była promienna i rozświetlona.

Kremy pod oczy z oferty ByHealth mają za zadanie nawilżać i ujędrniać oraz napinać i odżywiać skórę. Dzięki nim cienie pod oczami powinny stać się mniej widoczne, a zmarszczki delikatnie wygładzone. By krem był skuteczny, powinien być dobrany do wieku oraz rodzaju cery. Dwudziestolatki powinny używać innych kosmetyków niż panie w wieku 40-50 lat. Krem pod oczy w swoim składzie powinien zawierać takie witaminy, jak: witamina A, E, C. Wyciąg z zielonej lub białej herbaty też jest mile widziany w składzie kosmetyku. Im więcej naturalnych składników tym lepiej dla skóry.

Od dwudziestego roku życiu należy używać delikatnego kremu pod oczy. Będzie on miał głównie za zadanie nawilżyć i odżywić skórę. Od około 25. roku życiu należy zainwestować w nieco inny krem, z innym składem: koenzym Q10, liposomy, ceramidy, kofeina, ekstrakt z zielonej herbaty. Od tego wieku należy już nieco większą uwagę przywiązywać do tego, co nakładamy pod oczy. W okolicach 30 roku życia można wprowadzać kremy z retinolem lub retinaldehydem. Strategiczne miejsca pod oczami można też nawilżać naturalnymi olejkami, np. z pestek winogron, z czarnuszki.