Masaż ciała w domu

Masaż ciała jest zabiegiem, który z pewnością warto włączyć do codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Z powodzeniem można wykonać go na własną rękę, jednak o wiele przyjemniejsze jest namówienie do tego bliskiej osoby. Warto do niego wykorzystać naturalne olejki do masażu ciała, dzięki czemu łątwo można poprawić stan skóry i uporać się z występującymi na jej obszarze problemami. Na jakie olejki warto zwrócić uwagę?

Olejek różany

Jest to chyba popularniejszych naturalny olejek do masażu ciała. Tym, co go wyróżnia, jest piękny zapach. Ale olejek ten doskonale wpływa również na kondycję skóry – zwalcza problemy z plamami pigmentacyjnymi, napina naskórek wzmacnia tkankę i regeneruje ją.

Olej sezamowy

Choć spotkać go można także w kuchni, świetnie nada się również do masażu ciała. Jego zaletą jest fakt, że nie tylko zmiękcza skórę i nadaje jej blask,ale ma także silne właściwości detoksykujące. Ajurweda poleca go jako najlepszy olej do stosowania podczas masażu całego ciała.

Z pewnością masaż olejkami to zabieg, na który zawsze warto znaleźć czas. Wcale nie trzeba być profesjonalistą, by łatwym kosztem poprawić stan swojej skóry i pozwolić sobie na odrobinę relaksu po ciężkim dniu pełnym stresów.