Najważniejsze rytuały pielęgnacyjne dla każdej cery

Coraz więcej kobiet stara się prawidłowo dbać o swoją skórę i nie pomija żadnego kroku pielęgnacji. Regularne stosowanie się do pewnych zasad przynosi naprawdę spektakularne efekty. Cera przestaje być matowa i szara, spłycają się zmarszczki mimiczne, a cała twarz wygląda na bardziej wypoczętą i promienną. Najważniejsze kroki w pielęgnacji każdej cery, bez względu na jej typ, opisano poniżej. Podczas czynności pielęgnacyjnych warto korzystać z dobrych kosmetyków, na przykład tych od marki purles.

Najważniejsze kroki w pielęgnacji każdej cery


O pielęgnacyjnych rytuałach i krokach warto mówić w aspekcie czynności wykonywanych wieczorem, tuż przed snem. W tym momencie dnia najważniejszy jest bardzo dokładny demakijaż i dosłownie zmycie z twarzy nie tylko makijażu, ale też wszelkich innych zanieczyszczeń, które osiadały na skórze. Następnie skórę należy tonizować i nałożyć kosmetyki pielęgnacyjne na noc, które mają bogatszy skład i bardziej treściwą konsystencję, niż te dedykowane na dzień. Swoich ulubieńców do tego etapu pielęgnacji warto szukać między innymi wśród kosmetyków purles krem.

Rytuały pielęgnacyjne z rana


Z rana twarz również należy tonizować, a następnie zadbać o jak najlepsze nawilżenie skóry przy jednoczesnej ochronie przed promieniami UV. W tym momencie najlepiej zastosować zatem serum i krem mocno nawilżający, który ma filtry chemiczne lub mineralne, chroniące przed nadmiarem słońca.