naturalne maski do włosów

Naturalne maski do włosów – dlaczego warto je mieć?

Maski do włosów to przykład kosmetyków, które powinna mieć w swojej łazience każda kobieta, której zależy na tym, aby jej kosmyki były odżywione i pełne zdrowego blasku. Jeżeli do tej pory nie używało się maski, warto zapoznać się z największymi zaletami tego kosmetyku. Dobrze byłoby też mieć świadomość tego, czym kierować się przy wyborze masek do włosów i jak je stosować, aby cieszyć się pełnią efektów. 

Największe zalety naturalnych masek do włosów

Naturalne maski do włosów cieszą się coraz większym zaufaniem przedstawicielek płci pięknej. Wynika to najprawdopodobniej z faktu, iż posiadają one sporo zalet. Przede wszystkim, na uwagę zasługuje ich wyjątkowy skład. Są pozbawione substancji, które mogłyby wpływać drażniąco zarówno na skórę, jak i na same kosmyki. Dzięki temu są one bezpieczne i można je stosować bez obaw o nieprzyjemne skutki uboczne takie jak świąd czy pieczenie skalpu. Niezaprzeczalnym atutem naturalnych masek do włosów jest także ich wysoka skuteczność. Znajdujące się w ich składzie oleje, woski oraz ekstrakty pochodzenia roślinnego odżywiają i regenerują kosmyki.

Jak wybrać maskę idealną?

Ze względu na dużą popularność, naturalne maski do włosów dostępne są w ofercie wielu sklepów internetowych (zobacz tutaj) oraz stacjonarnych. Ich wybór powinien być jednak starannie przemyślany. Przy zakupie należy więc zwrócić baczną uwagę na:

  • porowatość swoich włosów
  • dedykowane działanie maski
  • konsystencję maski

Zrozumiałe jest to, że innej pielęgnacji będą wymagały włosy wysokoporowate, innej niskoporowate, a jeszcze innej kosmyki o średniej porowatości. Warto także przyglądać się obietnicom producenta znajdującym się na opakowaniu. Niektóre maski mogą być dedykowane włosom zniszczonym, a inne farbowanym bądź przetłuszczającym się. Dla wielu osób istotna może być także odpowiednia konsystencja preparatu. Nie brakuje kobiet, które lubią bogate, treściwe maski ani kobiet, które przepadają za tymi o dosyć lekkiej formule. Dla niektórych pań istotny jest także zapach maski. Jeśli nie przepada się za intensywnymi aromatami, lepiej sięgać po kosmetyki o neutralnej woni. 

O czym pamiętać stosując maski do włosów?

Aby naturalne maski do włosów były skuteczne, koniecznie trzeba pamiętać o ich prawidłowym stosowaniu. Najważniejsza jest oczywiście systematyczność. Co do zasady, w większości przypadków zaleca się używanie masek raz w tygodniu. W przypadku włosów o wysokiej porowatości, można jednak pomyśleć o aplikacji maseczek dwa razy w przeciągu tygodnia. Niezwykle istotne jest to, aby kosmetyk był stosowany na włosy od połowy długości po same końce. Nie należy aplikować masek na skalp, bo mogą przetłuścić włosy u nasady. Efekt w postaci wygładzenia i odżywienia kosmyków powinien być widoczny już po pierwszym użyciu. Nie wolno jednak zapominać o systematyczności. Regularna i dobrze przemyślana pielęgnacja pozwoli uzyskać najbardziej satysfakcjonujące rezultaty. Starannie dobrana maska do włosów to oczywiście nie wszystko, dlatego trzeba zainwestować także w szampon oraz w odżywkę. Doskonale, jeśli będą one wchodzić w skład tej samej serii co naturalna maska do włosów.