Paznokcie zrobione w domowych warunkach jak u kosmetyczki?

Tipsy kojarzą się ze sztucznością i kiczowatością. Nie musi jednak tak być, z pomocą przychodzą żele do paznokci. Przy ich użyciu możliwe jest przedłużenie płytki paznokciowej i nadanie jej preferowanego kształtu. Uzyskany efekt jest naturalny, bardzo estetyczny. Należy też od razu zaznaczyć, że paznokcie żelowe posłużą w niezmienionej formie przez długi czas, cechują się dużą trwałością. Można nie tylko wydłużyć paznokcie, jest też wiele sposobów na ich przyozdobienie. Pozwala to na stworzenie małych dzieł sztuki. Jeśli ktoś ma nieco wprawy, to zrobione przez niego paznokcie będą wręcz zachwycać. Pojawia się jednak pytanie, jak wybrać żel do paznokci, bo tego rodzaju kosmetyków jest multum.

Sztuczne paznokcie jak naturalne? To możliwe dzięki żelom

Manicure żelowy to świetna alternatywa dla hybryd i paznokci akrylowych. Ma wiele zalet, a jedną z nich jest naturalny wygląd paznokci. Za pomocą odpowiednich żeli na paznokcie jak te: https://darmarsklep.pl/zele możliwe staje się wydłużenie płytki paznokciowej. Nadbudowa może mieć różne kształty, w zależności od indywidualnych preferencji. Jednym podobają się paznokcie w kształcie migdałów, inni preferują kształt kwadratowy lub szpiczasty. W przypadku żeli na paznokcie można liczyć na ogromne możliwości stylizacyjne. Każdy będzie miał możliwość stworzenia tego, co mu się najbardziej podoba. Nie ma wobec tego problemu z dopasowaniem paznokci do stylizacji lub konkretnej okazji. Wykonania manicure żelowego jest bardzo łatwe, nie zajmuje wiele czasu. Na jego korzyść przemawia także atrakcyjna cena. Będzie to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż regularne wizyty u kosmetyczki. wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, aby móc przystąpić do wykonania manicure. Obecnie sporą popularnością cieszą się przede wszystkim wzory geometryczne i połyskujące elementy. Dostępne są nawet gotowe rozwiązania w postaci naklejek, szablonów i wzorów.

 Jak zrobić paznokcie żelowe?

W celu stworzenia paznokci żelowych konieczne staje się nałożenie na płytkę paznokciową minimum trzech warstw specjalnych kosmetyków. Niezbędna jest warstwa podkładowa, potem tworzy się szkielet sztucznego paznokcia, a na koniec nakłada powłokę nabłyszczającą. Istotne jest to, aby podczas aplikowania żelu nie wyjechać na skórki. Muszą one zostać odsunięte lub wycięte. Do nadbudowy paznokcia stosuje się specjalną formę. Istotne jest to, aby została ona odpowiednio nałożona na płytkę, jak najlepiej do niej przylegała. W sprzedaży znajduje się wiele rodzajów żeli. Mogą być one modelujące, nabłyszczające, z drobinkami brokatu, maskujące, napigmentowane, jednofazowe, trójfazowe itd. Wybór jest obecnie ogromny. Jeśli komuś się spieszy i chce zaoszczędzić sobie nakładania różnych kosmetyków na paznokcie, to może użyć uniwersalnego żelu jednofazowego. Przy wykorzystaniu tipsów można mocno ułatwić sobie zadanie i przyspieszyć stworzenie wymarzonego manicure. Wystarczy dostosować ich kształt do płytki paznokciowej, po czym nałożyć żel, z pominięciem skórek. Kolejna warstwa żelu służy do uformowania nadbudowanego paznokcia, nadania mu preferowanego kształtu. Na koniec aplikuje się warstwę wykończeniowym i utwardza paznokcie pod lampą UV.