pilniczki do paznokci

Pilniczki do paznokci – czym są i jak ich używać?

Wiele osób twierdzi, że paznokcie mówią dużo o człowieku. Trudno wykazać ile w tym prawdy, ale niezaprzeczalnym faktem jest to, że paznokcie są jednym z najbardziej wyróżniających się elementów ciała i ludzie bardzo często na nich skupiają swoją uwagę. Dlatego też pielęgnacja paznokci jest tak powszechna, a w drogeriach praktycznie zawsze można znaleźć kosmetyki i akcesoria przeznaczone do ich upiększania. Wśród nich największą popularnością cieszą się pilniczki do paznokci, a niektórzy nawet nie wyobrażają sobie życia bez tego prostego narzędzia.

Czym są pilniki do paznokci?

Pilnik do paznokci to akcesorium kosmetyczne służące do wyrównywania powierzchni paznokcia i nadawania mu odpowiedniego kształtu poprzez delikatne i precyzyjne piłowanie. Pilniczki do paznokci z Cocolity przyjmują różne kształty i są wykonane na wiele różnych sposobów, dzięki czemu możliwe jest ich idealne dopasowanie do swoich potrzeb. Używa się ich zarówno w salonach kosmetycznych, jak i w warunkach domowych.

Jak używać pilniczków do paznokci?

Aby nadać paznokciom pożądany kształt należy stabilnie położyć dłoń na blacie lub innej powierzchni i delikatnie ale pewnie szlifować ich powierzchnię końcówką pilniczka. Ruchy powinny być wykonywane tylko w jednym kierunku aż do momentu osiągnięcia zamierzonego efektu. Należy pamiętać, żeby paznokcie przy piłowaniu były dokładnie wysuszone, a najlepiej pokryte lakierem, tak aby były one twardsze i łatwiejsze w obróbce. Zbyt mocne przyciskanie pilniczka może nie tylko doprowadzić do powstawania nierówności, ale również uszkodzić paznokieć lub palec.

Polerki do paznokci – co to takiego?

Polerkami do paznokci nazywa się bardzo delikatną odmianę pilniczków, która nie jest tak ostra ani nie ma takiego mocnego nacisku jak klasyczne tego typu narzędzia. Używa się ich nie do piłowania końcówek paznokci, ale do polerowania całej płyty paznokciowej. Dzięki temu można ją skutecznie wyrównać, co jest ważne zwłaszcza dla osób, które regularnie malują paznokcie. Zabieg ten wykonuje się podobnie jak ten opisany w poprzednim akapicie, jednak trzeba do niego podchodzić ze szczególną ostrożnością.