lakier na grzybicę paznokci

Preparat na grzybicę paznokci – charakterystyka produktów, dostępnych bez recepty

Grzybica paznokci jest przypadłością, która dotknąć może praktycznie każdego. Zarodniki powodujących ją patogenów unoszą się zwykle w powietrzu w często odwiedzanych w sezonie letnim miejscach: kąpieliskach czy basenach. Zakażenie odbywa się po ich kontakcie z powierzchnią płytki paznokcia, a choroba powoduje stopniowe zmiany w jej wyglądzie. Na szczęście szybko zastosowane leczenie pozwala temu zapobiec.

Lek na grzybicę paznokci – podstawowe informacje

Wśród leków na grzybicę paznokci z https://www.aptekagalen.pl/grzybica-paznokci znajdziemy zarówno preparaty dostępne bez recepty, jak i takie, który wydawane są jedynie z przepisu lekarza. Oczywiście w przypadku wystąpienia tego schorzenia warto pofatygować się do specjalisty, jednak niekiedy można rozpocząć działanie jeszcze przed wizytą. Zalecane jest to szczególnie wówczas, gdy czas oczekiwania na konsultację jest długi. W takiej sytuacji można skorzystać z preparatów na grzybicę paznokci dostępnych bez recepty. Ich wybór jest bowiem całkiem spory.

Preparaty na grzybicę paznokci  bez recepty – który z nich warto zastosować?

Wśród środków OTC tego typu najczęściej spotyka się różnego rodzaju lakiery na grzybicę paznokci. Ich stosowanie jest niezwykle łatwe, nie należy więc dziwić się temu, że są jednymi z najpopularniejszych specyfików z tej grupy.

Leki na grzybicę paznokci w takiej formie zawierają zwykle jeden z poniższych składników czynnych:

  • cyklopiroks,
  • amorolfinę.

Środki te występują pod różnymi nazwami i różnią się nieco charakterystyką. Użycie lakierów na grzybicę paznokci, niezależnie od ich typu, polega na nakładaniu specyfiku na zmienione chorobowo miejsce.

W aptekach można też nabyć preparaty na grzybicę paznokci, zawierające chlorowodorek chlormidazolu. Maja one zwykle postać roztworu i są skuteczne zarówno w zwalczaniu patogenów, bytujących na płytce paznokcia, jak i tych, które umiejscowione są na skórze pomiędzy palcami.