Pyłki na paznokcie - jak stosować i jaki daje efekt

Pyłki na paznokcie – jak stosować i jaki daje efekt?

Manicure hybrydowy jest uwielbiany przez większość kobiet. Obecnie wiele Pań regularnie korzysta z usług kosmetyczek mających go w ofercie. Nic w tym dziwnego- taki manicure bowiem utrzymuje się na paznokciach około 3 tygodni, nie odpryskuje, a dzięki wielu dostępnym na rynku produktom, doświadczona kosmetyczka może stworzyć wymarzony manicure każdej kobiety. Rozmaite kolory lakierów, cała gama ich odcieni, naklejki, pyłki do paznokci to tylko niektóre z nich. 

Pyłki na paznokcie – jaki dają efekt?

Pyłki na paznokcie mogą, w zależności od ich rodzaju, dawać różne efekty. Obecnie tutaj dostępne są pyłki takie jak min:

  • pyłek z efektem holo
  • pyłek z efektem ombre
  • pyłek z efektem dymu
  • pyłek z efektem kameleona

Najlepiej zapytać osobę wykonującą nasz manicure o ofertę  pyłków dostępną w ich salonie. Większość salonów kosmetycznych jest bardzo dobrze zaopatrzona w odpowiednie produkty do paznokci. Jeśli jednak zależy nam na oryginalnym i niecodziennym  manicure np. wykonywanym z okazji jakiejś szczególnej okazji, warto porozmawiać wcześniej z osobą, która będzie wykonywać tę usługę. Upewnimy się wtedy, że dany salon jest odpowiednio wyposażony, a wykonany manicure spełni nasze oczekiwania. Pyłki do paznokci mogą dać wspaniały efekt, zupełnie odmienić wygląd paznokci. Jednakże ważne jest to, by stosować je w sposób prawidłowy i używać produktów odpowiedniej jakości. Pyłki używane w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych są najwyższej jakości, te do użytku domowego czasem mogą nas zawieść. Warto, więc poczytać opinie w internecie i przemyśleć, jakiego dokładnie efektu oczekujemy.

pyłek na paznokcie z efektem metalicznym

Pyłki na paznokcie cena

Jeśli wybrany przez nas manicure wymaga użycia dodatkowych produktów, w tym pyłku do paznokci, profesjonale studia manicure zwykle doliczają dodatkową opłatę. Może być ona ogólna i dotyczyć całej usługi albo może być naliczana od poszczególnych paznokci. Dla Pań, które wykonują manicure same w domu, koszt zakupu opakowania pyłku waha się w zależności od marki i rodzaju pyłku i wynosi średnio około 20zł.

Pyłek na paznokcie – jak używać w domu?

Istnieje kilka metod nakładania pyłku na paznokcie. Pierwszą z nich jest nakładanie pyłku w utwardzony, ale jeszcze lepki lakier hybrydowy. Druga metoda polega na wcieraniu pyłku w lekko utwardzony (10s) dry top. Pyłki do paznokci można także nałożyć na mokry, jeszcze nieutwardzony lakier hybrydowy. Należy pamiętać, by po nałożeniu pyłku, usunąć jego nadmiar z paznokcia przy pomocy pędzla.