sklep z kosmetykami

Sklep z kosmetykami – jakie kosmetyki dla cery suchej można w nim znaleźć?

Cera sucha jest niełatwa w codziennej pielęgnacji. Wyjątkowo źle znosi ona niekorzystne warunki atmosferyczne, jak również niewłaściwe kosmetyki. Dobrze byłoby więc odwiedzić sklep z kosmetykami i znaleźć w nim skuteczne preparaty, które pomogą pielęgnować suchą skórę twarzy. Pomóc może przede wszystkim nawilżający krem na dzień oraz oczywiście łagodne mleczko myjące.

Jaki krem wybrać?

sklep z kosmetykami

Sklep z kosmetykami lavandin.pl jest miejscem, w którym można znaleźć dobre jakościowo kosmetyki do pielęgnacji cery suchej. Szczególnie starannie warto wybrać krem do nawilżania cery w ciągu dnia. Powinien charakteryzować się działaniem:

  • nawilżającym
  • regenerującym
  • kojącym podrażnienia
  • antyoksydacyjnym

Najważniejsze jest to, aby krem bazował na naturalnych składnikach aktywnych. Mowa tu przede wszystkim o olejkach, jak również o wyciągach czy ekstraktach. Godny polecenia jest w szczególności olejek ze słodkich migdałów, a także wosk pszczeli. Krem wymaga systematycznego stosowania. Należy aplikować go na swoją skórę przynajmniej raz dziennie, najlepiej o poranku. 

Jakie powinno być mleczko oczyszczające?

Drogeria internetowa oraz stacjonarna to miejsce, w którym można znaleźć także mleczko do oczyszczania skóry suchej. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że cera sucha nie znosi intensywnie drażniących żeli myjących. Dlatego właśnie mleczko będzie lepszym wyborem. Warto poszukiwać w nich łagodnych substancji myjących oraz olejków, które złagodzą ewentualne podrażnienia. Ważna jest także konsystencja kosmetyku. Im gęstsza, tym lepiej. Niemniej jednak, mleczko zawsze należy starannie spłukać ze swojej skóry. Kosmetyk ten nadaje się do stosowania zarówno o poranku, jak i wieczorem. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że cera po kontakcie z wodą i tak może zdradzać oznaki przesuszenia. Wydaje się więc, że najlepszym rozwiązaniem będzie użycie kremu bezpośrednio po jej umyciu.