Świece sojowe do masażu

Stosowanie świec do masażu to niezwykle przyjemny zabieg, pozwalający na uczynienie masażu jeszcze atrakcyjniejszym. Można stosować je w ramach zmysłowego masażu ukochanej osoby lub też aplikować na własną skórę, zarówno w celu osiągnięcia relaksu, jak i odżywienia skóry. Szczególnie zaś dobrze będzie wybierać do tego celu świece sojowe. Dlaczego?

Świece z soi lepsze od parafinowych

Świece tradycyjnie wykonuje się z parafiny, jednak substancja ta nie jest zbyt dobra dla środowiska. Z tego powodu coraz częściej można spotkać się z zaleceniem, by decydować się na palenie świec sojowych, nie tylko do masażu. W przypadku masażu jednak można szczególnie na tym zyskać. Świece takie bowiem wykonywane są z utwardzonego oleju sojowego, który jest bezpieczny i dla środowiska, i dla skóry. Może ją odżywiać już sam, ale zwykle w takich produktach znaleźć można też wiele innych substancji odżywczych i nawilżających, na celu z innymi olejkami, jak kokosowy czy migdałowy. Gwarantuje to przepiękny zapach, gdy zapali się taką świecę, przy czym jest on intensywniejszy niż w przypadku świec parafinowych, gdyż sojowe topią się na całej powierzchni ze względu na mniejszą temperaturę topienia się oleju sojowego. Z tego też powodu można wylewać ciepły, roztopiony olejek na skórę bez obaw o oparzenie i nieprzyjemne odczucia. Masaż wykonany z użyciem takiego olejku jest niezwykle przyjemny i zmysłowy, tak samo jak rytuały pielęgnacyjne skóry.

Pełna przyjemność

Świece z soi mają też naturalne knoty, zwykle wykonywane z drewna, a nie z mieszanin cynku z innymi metalami. Dzięki temu są bezpieczniejsze, ale też przyjemniejsze w użytkowaniu. Nie wydzielają charakterystycznego dla świec parafinowych zapachu oraz nie kopcą.