pilnik do pięt

Tarka czy pilnik do pięt – co wybrać?

Odpowiednia pielęgnacja stóp wpływa zarówno na estetykę, jak i samopoczucie. Zabiegi związane ze ścieraniem naskórka z pięt często podejmuje się w okresie letnim, kiedy stopy eksponowane są w odkrytych butach. To ważne również zimą. Skóra ma wówczas tendencję do przesuszania się. Tarki i pilniki do pięt to szeroka kategoria, w której odnaleźć można wiele różnych przedmiotów. Na który warto się zdecydować?

Czy tarki do pięt to dobry wybór?

W tej kategorii pojawiają się modele metalowe lub wyposażone w powierzchnię przypominającą papier ścierny. Choć pierwsze z nich nie należą do najbardziej polecanych, również znajdują swoich zwolenników. W ich wypadku należy jednak pamiętać o szczególnej ochronie przed wilgocią. Zwykle bowiem łatwo poddają się korozji. Tarka do pięt o czarnej powierzchni ściernej to doskonały wybór. Można używać jej na sucho i na mokro. Siłę ścierania kontroluje się poprzez wywieranie różnego stopnia nacisku. Zaleca się zwrócić uwagę na gradient danej tarki. Korzystnym wyborem będzie dwustronny model o różnej grubości ziaren ściernych. Dzięki temu, usunięcie zrogowaciałego naskórka i wygładzenie pięt będzie możliwe przy wykorzystaniu jednego narzędzia.

Czym powinien charakteryzować się dobry pilnik do pięt? Przede wszystkim musi mieć wygodny, ergonomiczny uchwyt umożliwiający komfortowe wykorzystanie. Dobrze również, jeśli jest wodoodpornym przedmiotem wielokrotnego użytku.

pilnik do pięt

Kto powinien zdecydować się na pilnik?

W tej kategorii pojawiają się również urządzenia elektryczne. Taki pilnik do pięt może być bardzo wygodnym przyrządem. Zaopatrzony w obrotową głowicę umożliwia równomierne ścieranie naskórka i szybkie uzyskanie widocznych efektów. To akcesorium bezpieczne w użyciu, które pozwala na dokonanie zabiegów w krótszym czasie. Przypadnie do gustu osobom, które męczy używanie manualnej tarki. Doskonale nadaje się do użytku domowego. Standardowe tarki mogą lepiej sprawdzić się w roli akcesoriów podróżnych. Odpowiedni model należy dopasować do osobistych preferencji.