trądzik różowaty

Trądzik różowaty – dlaczego powstaje?

Każdy z nas chce cieszyć się piękną i gładką skórą, która wolna jest od niedoskonałości. Właśnie dlatego tak wiele poświęcamy na to, by odpowiednio ją pielęgnować i zapewnić jej optymalny poziom. Jednocześnie niektórzy z nas mimo wyjątkowo wysokiej i skutecznej pielęgnacji, dalej muszą zmagać się z uporczywymi niedoskonałościami. Jedną z nich jest pojawienie się trądziku różowatego. Co jest jego przyczyną i jak można z nim efektywnie walczyć?

Trądzik różowaty- jak wygląda?

Jak wygląda trądzik różowaty?(zobacz) Otóż przybiera on formę – jak sama nazwa wskazuje- różowych i wrażliwych plam, które pojawiają się na naszej twarzy. Jednocześnie nigdy nie występuje on samodzielnie. Trądzik różowaty zwykle pojawia się w towarzystwie:

  • ropnych wyprysków;
  • zapchanych porów;
  • zaskórników;
  • zaczerwienień i podrażnień.

Wszystko to sprawia, że nasza skóra wygląda nieestetycznie. Przyczyna trądziku różowatego to przede wszystkim zmiany hormonalne, skłonności genetyczne lub nawet i nieodpowiednia dieta i pielęgnacja. Przyczyną trądziku różowatego może być także łojotokowe zapalenie skóry.

Jak walczyć z trądzikiem różowatym?

Jednym ze sposobów na walkę z trądzikiem różowatym jest wizyta u dermatologa. Oceni on jak wygląda trądzik różowaty i w jakim jest stadium. Następnie wdroży odpowiednie leczenie, które może opierać się na tabletkach hormonalnych lub na szeregu maści i środków do pielęgnacji twarzy. Niektóre zabiegi medycyny estetycznej również mogą okazać się skutecznym sprzymierzeńcem w walce z trądzikiem różowatym.