Tunele w uszach – jak zacząć?

Jest wiele rodzajów piercingu, jednak żaden nie przyciąga wzroku, a u niektórych nie budzi kontrowersji, tak jak tunele w uszach. Tunele, czyli rozciągane (w tym wypadku w płatkach uszu) otwory, w których umieszczane są następnie metalowe, lub sylikonowe ozdoby. Jak więc założyć swój pierwszy tunel piercing? Na co uważać, aby uniknąć niepożądanych blizn i infekcji?


Tunele – potrzebna jest cierpliwość.


Tworzenie tunelu jest czasochłonne. Nie chodzi jednak o pojedynczy zabieg u specjalisty, a o proces rozciągania ucha. Im większy otwór, tym więcej czasu potrzeba. Najbezpieczniej jest rozpychać płatek w tempie 1 mm na trzy tygodnie. Odpowiednie tempo pozwoli na uniknięcie wielu niepożądanych powikłań tj. fałdy skóry, zbierające się wokół biżuterii.


Od czego zacząć?


Pierwszym krokiem, w drodze do uzyskania tuneli będzie standardowy zabieg, przekłucia płatka ucha. Po to, aby nie narażać tego obszaru na infekcje, płatek ucha podczas przekłuwania musi być w pełni zagojony (jeśli wcześniej był przekłuwany). Następnie pora na kolczyki. Ważne, aby kolczyki tunele z Crazyneedles.pl nie były większe niż 1 cm.


Jak pielęgnować tunele?


W przypadku takiego zagadnienia, jak tunele do uszu higiena oraz pielęgnacja jest niezwykle istotna. W tym wypadku mamy przecież do czynienia z otwartą, narażoną na liczne infekcje raną. Najważniejsze w tym wypadku jest regularne nawilżanie ucha, dzięki czemu będzie można uniknąć naderwań i pęknięć. Warto również, raz na jakiś czas wyciągnąć kolczyk z tunelu. Dzięki temu ucho będzie mogło odpocząć i zachowa dobrą kondycję na dłużej.