wosk do depilacji

Wosk nie tylko do depilacji ciała

Wosk w plastrach jest świetnym sposobem na skuteczne pozbywanie się niechcianych włosków na ciele na długi czas. W ten sposób depiluje się zwłaszcza nogi, które dzięki temu są gładkie nawet przez kilka tygodni, pachy, a także okolice bikini. Panie mające problem z owłosieniem twarzy powinny też jednak wiedzieć, że wosk do depilacji jest znakomitym wyborem także w przypadku wąsika czy innych zbędnych włosków na twarzy.

Skuteczna depilacja

Wąsik czy widoczne włoski po bokach twarzy można usuwać na przykład za pomocą kremu do depilacji, ale wosk daje dużo lepszy efekt. Usuwa włosy z cebulkami, a więc na ich odrastanie trzeba poczekać nawet przez kilka tygodni. Również wosk do depilacji brwi stanowi bardzo dobry wybór, gdyż można za jednym zamachem usunąć wiele włosków zamiast wyrywać po jednym za pomocą pęsety. Jest to więc wielka oszczędność czasu, a także bólu w przypadku osób, które źle znoszą depilację brwi.
Przede wszystkim jednak wosk do depilacji twarzy w formie małych plasterków przeznaczony jest do usuwania wąsika w przypadku kobiet, które mają ten problem. Dotyczy to nie tylko brunetek, bardzo wiele pań narzeka na widoczne włoski nad górną wargą, które najlepiej jest usuwać właśnie w ten sposób. Wprawdzie w przypadku bardzo widocznego, ciemnego i grubego wąsika warto rozważyć depilację laserową, która usuwa włosy raz na zawsze, jednak w większości przypadków wosk w zupełności wystarcza.