Zdrowe nawilżenie skóry

W dzisiejszym społeczeństwie nietrudno jest znaleźć osobę, która ma problem z przesuszoną skórą bądź suchymi włosami. Często jest to wynik nieprawidłowej pielęgnacji bądź licznych, wyniszczających zabiegów stylizujących. Niejednokrotnie jednak jest to także zasług środowiska, w którym żyjemy – częściej takie problemy zdarzają się osobom mieszkającym w dużych miastach.

olejzbawelnyNiezależnie od przyczyny problemów istotne jest, aby dobrze z nimi walczyć, przywracając odpowiednie nawilżenie skórze. Jest to możliwe na kilka sposobów, jednakże warto zrezygnować z chemicznych specyfików na rzecz darów natury. Często działają podobnie, a nie mają tak złego wpływu na skórę. Tak działa również olejek z bawełny – http://triny.pl/olejki-do-wlosow/1787-olejek-z-bawelny.html

Świetny dla skóry

Olejek bawełniany wykonywany jest z nasion bawełny indyjskiej. Zazwyczaj jest tłoczony na zimno, dlatego jest o wiele zdrowszy dla skóry – w wysokich temperaturach zazwyczaj niszczone są korzystne substancje. Olej taki świetnie działa przeciwalergicznie, dlatego sprawdzi się dla osób o wrażliwej skórze. Przeciwdziała również stanom zapalnym, dlatego może być stosowany przy łuszczycy czy trądziku.

Pielęgnacja włosów

Olejek z bawełny jest świetną pielęgnacją również dla włosów. Będzie zapobiegał łamaniu włosów oraz redukował ich wypadanie, a nałożony na skórę głowy – zwalczy skutecznie łupież. Może również chronić przed zniszczeniem wskutek zabiegów stylizacyjnych oraz rozdwajaniem końcówek.