Jak stosować pyłki do paznokci?

Piękne i zadbane paznokcie to coś, o czym marzy każda kobieta, choć rozumienie tego tematu może być bardzo różne. Część z nich wybierze naturalne lub tylko minimalnie zdobione paznokcie. Część lubi wypróbowywać wszelkie nowości w tym temacie, a do takich nowości należą pyłki do paznokci. Co to jest i jak je stosować – odpowiedzi na te pytania znajdą się w poniższym artykule.

Pyłki do paznokci – co to takiego?

W temacie zdobienia paznokci się co rusz pojawiają się nowinki produktowe. Nie zawsze są to zupełnie nowe produkty, czasem są to tylko ulepszenia czegoś co już wcześniej było dobrze znane. Jednym ze stosunkowo nowych produktów tego typu są pyłki do paznokci. To nic innego jak ultradelikatne kolorowe drobinki, które pozwalają uzyskać ciekawe efekty, między innymi efekt lustrzany, holograficzny, czy po prostu delikatnego błysku. Co ważne nie jest to produkt przeznaczony tylko do salonów kosmetycznych i manikiurzystek wykonujących hybrydy, z powodzeniem można go stosować w domu.

Jak stosować pyłki do paznokci?

Wykorzystanie pyłków do paznokci nie jest specjalnie skomplikowane, ale jak większość rzeczy będzie wymagało nieco wprawy. Najłatwiej stosować je przy manicure hybrydowym. W takiej sytuacji wmasowujemy pyłek palcem i miękkim pędzelkiem usuwamy ewentualny nadmiar. Następnie utrwalamy w lampie, i pokrywamy warstwą wykańczającą i finalnie utrwalamy. Pyłki można też stosować przy tradycyjnych lakierach. Trzeba go jednak nałożyć na jeszcze wilgotną warstwę lakieru, a po wyschnięciu utrwalić jeszcze bezbarwnym lakierem.