Odżywka na rzęsy i jej właściwości

Kosmetyki do oczu są ogólnodostępne w drogeriach, dobrze jest jednak wiedzieć, jak wybrać odżywkę do rzęs i na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.

Jak wybrać odżywkę do rzęs?

Dobrze jest mieć taką odżywkę, która nie tylko dodaje rzęsom blasku, ale także je zagęszcza i wydłuża. Warto zatem, aby świetnie działająca odżywka zawierała w swoim składzie:

– nagietek,

– skrzyp polny,

– nasiona lnu,

– owoc palmy sabałowej,

– pokrzywę,

– korzeń żeń-szenia,

– olej rycynowy.

Zaleca się też, by odżywka była wykonana z naturalnych składników, co obecnie jest bardzo popularne, gdyż dzięki temu można również zadbać o środowisko i ma się pewność, że nic nie uczuli skóry i okolic oczu.

Jaką pojemność odżywki do rzęs wybrać?

Wszystko zależy od tego, jak często i jak dużo chce się używać tego preparatu. Dobrze jest postawić na taką odżywkę, która jest bardzo wydana, dzięki czemu nie trzeba kupować produktu o dużej pojemności. Najczęściej wybierane odżywki mają pojemność 3 lub 4 ml, ale można też dostać odżywki o pojemności 11 lub nawet 30 ml. Dzięki temu, że jest tak wiele możliwości wyboru, to każdy może dobrać odpowiedni produkt do swoich potrzeb.

Czy można kupić odżywkę wraz z tuszem, jako jeden kosmetyk?

Bardzo często w sklepach da się spotkać odżywki dwa lub trzy czy nawet pięć w jednym. Dlatego też nie ma problemu, aby dostać odżywkę z tuszem, jako jeden kosmetyk. Jest to bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli nie ma czasu się codziennie malować. Warto dodać, że tego rodzaju rozwiązanie sprawdza się praktycznie na każdych rzęsach, bez znaczenia, w jakim są stanie. Dzięki temu można mieć jednocześnie świetnie chronione i dokładnie pomalowane rzęsy.

Jakie jeszcze właściwości mają odżywki do rzęs?

Oprócz tego, że znakomicie chronią i wydłużają rzęsy, to mogą im również przywracać naturalny blask i wygląd. Dobrze jest też dodać, że fantastycznie dobrany kosmetyk może także ochronić rzęsy przed ich złamaniem. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na to, by odżywka zawierała wszystkie najpotrzebniejsze i naturalne składniki.

Jak stosować odżywkę?

Przede wszystkim ważne jest to, żeby preparat był stosowany regularnie, dzięki czemu rzęsy będą mogły szybko odrosnąć. Dodatkowo również, gdy odżywka jest stosowana codziennie lub co parę dni, to rzęsy mogą się znakomicie wzmocnić i wydłużyć. Warto też pamiętać o tym, by najlepiej stosować odżywkę przed nałożeniem tuszu. Najlepiej jest także nakładać odżywkę na oczyszczone i suche rzęsy, gdyż wtedy odżywka wchłania się bezpośrednio w strukturę rzęs.

Warto wspomnieć, że odżywka do rzęs może stanowić również fantastyczny i praktyczny pomysł na prezent. Dobrze jest też mieć na uwadze, aby produkt był trzymany w miejscu niedostępnym dla dzieci. Najlepiej jest przechowywać odżywkę do rzęs w kosmetyczce, do której nikt inny nie ma dostępu. Kosmetyk ten jest tak praktycznie wykonany, że może się również bez żadnego problemu zmieścić do każdej damskiej torebki lub też walizki, przez co można go zabrać na wakacyjny wyjazd.