samoopalacz do ciała

Czym się kierować wybierając samoopalacz do ciała?

Czy uzyskanie pięknej i długotrwałej opalenizny jest możliwe bez narażania ciała na długotrwały kontakt ze słońcem? Jak najbardziej tak, wystarczy wykorzystać do tego celu samoopalacz. Choć wybór tego typu kosmetyków na rynku jest obecnie bardzo szeroki, warto wiedzieć, co najeży mieć na względzie, by wybrać najlepszy produkt, bezpieczny i pozwalający na uzyskanie możliwie jak najbardziej naturalnego efektu.

Czym jest i jak działa samoopalacz?

Aby wybrać dobry produkt, należy wiedzieć przede wszystkim, czym jest i jak działa samoopalacz. W większości przypadków podstawę składu preparatu stanowi DHA, czyli związek o charakterze cukrowym, mający duży wpływ na wydzielanie melaniny, czyli barwnika odpowiedzialnego za przyciemnianie skóry, który naturalnie wytwarzany jest w czasie ekspozycji na słońce. Producenci samoopalaczy prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych formuł kosmetyku, dzięki czemu dziś znalezienie produktu, który nada skórze naturalnego przyciemnienia, nie jest trudne. Wybierając samoopalacz warto w pierwszej kolejności sprawdzać ich skład – im bardziej naturalny, tym lepiej. Dodatkowo warto zwracać również uwagę na to, by kosmetyk posiadał właściwości łagodzące podrażnienia, dobrze by było gdyby również silnie nawilżał.
Najlepszy wybór samoopalacza do ciała znajdziesz tutaj

O czym należy pamiętać wybierając samoopalacz?

Rynek samoopalaczy jest obecnie niezwykle bogaty. O czym jednak warto pamiętać przed zakupem właściwego produktu? W pierwszej kolejności należy mieć na względzie:

  • odcień samoopalacza, który powinien być dopasowany do typu karnacji. Na rynku są produkty przeznaczone zarówno do skóry jasnej, jak i ciemnej czy oliwkowej. Bark odpowiedniego dopasowania sprawi, że samoopalacz po aplikacji stworzy sztuczny, niekiedy groteskowy efekt;
  • konsystencję kosmetyku – posiadaczki skóry suchej powinny sięgać po produkty o lekkiej formule, w przypadku skóry tłustej lepszym rozwiązaniem będzie kosmetyk niepozostawiający uczucia lepkości;
  •  przeznaczenie – na rynku dostępne są kosmetyki uniwersalne, przeznaczone do aplikacji na całym dziele, Warto jednak stawiać na stosowanie osobnych kosmetyków do twarzy, a osobnych do reszty ciała.

Odpowiednio dobrany samoopalacz w naturalny i estetyczny sposób wyrówna koloryt skóry, nie nadając jej groteskowego pomarańczowego odcienia.