Dbaj o włosy z naturą

Właściwa pielęgnacja włosów ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w przypadku osób, którym zależy na tym, aby dobrze się prezentować we wszystkich okolicznościach. Oczywiście, wiele zależy od tego, jak się odżywiamy oraz jakie witaminy spożywamy – jednocześnie jednak nieprawidłowa pielęgnacja może negatywnie wpłynąć na zdrowie włosów.

modelka1Zdrowe włosy są gęste, błyszczące oraz mocne. Nie łamią się, nie wypadają oraz nie przetłuszczają czy nie wysuszają zbyt szybko. Aby o to zadbać, wystarczy odpowiednio je pielęgnować, dobierając właściwe szampony do włosów, odżywki oraz maski czy preparaty zabezpieczające. Zamiast jednak kupować reklamowane preparaty, lepiej jest postawić na kosmetyki naturalne.

Postaw na naturalność

Bardzo istotne jest to, aby wybierać kosmetyki oparte przede wszystkim na substancjach pochodzących z natury. Nieprawdą jest natomiast, że chemia zawsze jest potrzebna – czasami wystarczy wybrać naturalne substancje spieniające i myjące, aby uzyskać ciekawy kosmetyk. Takich kosmetyków warto szukać, ponieważ nie obciążają one dodatkowo włosów swoją strukturą.

Brak silikonów i parabenów

Wiele szamponów do włosów zawiera parabeny oraz silikony. Substancje te często są na początkach składu, dlatego też jest ich w składzie naszych kosmetyków całkiem wiele. Niestety, mogą one powodować poważne obciążenia włosów oraz ich uszkodzenia. Dodatkowo wywołują łupież, powodują wysypkę, swędzenie skóry oraz wiele innych negatywnych skutków.