Dla kogo nierafinowane masło shea?

Wiele z nas ciągle poszukuje kosmetyku idealnego. Niezliczone ilości produktów, które dostępne są na sklepowych półkach, sprawiają, że ciężko wybrać ten właściwy. Jednak kiedy szukamy czegoś, co jednocześnie nawilży, odżywi i będzie chronić naszą skórę, to tu idealnie sprawdzi się masło shea nierafinowane.

Kto powinien stosować masło shea?

Masło shea nierafinowane doskonale sprawdzi się u osób, które mają
skórę trądzikową, tłustą i problematyczną. Choć niektórych może to zdziwić, ale z powodzeniem może być też stosowane u osób ze skórą skłonną do różnego rodzaju zaskórników czy grudek. Ze względu na swoje silne właściwości ochronne, odżywcze i regenerujące, masło shea nierafinowane można stosować w przypadku skóry suchej, łuszczącej się i pękającej. Bez obaw wykorzystamy je do posmarowania naszego malucha, ponieważ jest bardzo bezpieczne, a do tego zawiera mnóstwo cennych dla skóry substancji. Masłem shea smarują się również osoby dotknięte egzemą.

Składniki aktywne masła shea

Masło shea nierafinowane od Mydlasie.pl jest bogate w składniki aktywne takie jak:
– katechiny
– kwas galusowy, kwas cynamonowy, oleinowy i stearynowy
– kwas linoleinowy
– prowitamina A
– witaminy F i E
– naturalne woski.

Obecność kwasu cynamonowy sprawia, że masło shea jest naturalnym filtrem chroniących skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Stanowi też źródło trójterpenów, przez co także wykazuje działanie przeciwobrzękowe, przeciwzapalne i antybakteryjne.