Kilka akcesoriów niezbędnych do wykonania dobrego makijażu

Na trwałość oraz ogólny wygląd makijażu mają wpływ nie tylko same kosmetyki, ale też akcesoria używane do ich nakładania. W jakie rzeczy warto zainwestować, by wykonywanie make-upu stało się prawdziwą przyjemnością? Poniżej kilka hitowych akcesoriów takich jak na przykład gąbeczki do podkładu.

Gąbki do makijażu

Jeden z najważniejszych elementów podczas wykonywania makijażu to dobre rozprowadzenie fluidu. Można robić to za pomocą dłoni, za pomocą specjalnego pędzla, albo właśnie za pomocą gąbeczki do podkładu. Każdy z tych sposobów ma swoje plusy i minusy, jednak to właśnie gąbeczka pozwala na najbardziej dokładne nałożeniu fluidu, który dzięki jej zastosowaniu lepiej stapia się ze skórą. W drogeriach jest wiele dobrych gąbeczek do nakładania makijażu, pewnością szczególną uwagę warto poświęcić jednej marce. Gąbka do makijażu Real Techniques to zdecydowanie dobry zakup.

Duży pędzel do nakładania pudru sypkiego

Do nakładania pudru sypkiego warto kupić sobie duży pędzel wykonany z naturalnego włosia. Tylko wtedy puder idealnie zostanie rozprowadzony na całej twarzy, cienką warstwą, dzięki czemu będzie praktycznie niewidoczny na skórze.

Pędzel do bronzera

Jeżeli to wykonywania makijażu używa się również bronzera, dobrze jest kupić sobie oddzielny pędzel do jego nakładania. Pędzel do bronzera powinien mieć lekko spłaszczony kształt, oraz być wykonany z miękkiego włosia, bo zapewnia lepsze rozprowadzanie się kosmetyku.