naturalne mydło

Fenomen mydeł naturalnych

Od dłuższego już czasu można zauważyć ogromną modę na kosmetyki naturalne. W internecie nie brakuje przepisów na to, jak samemu zrobić krem o prostym składzie, albo jak wyczarować mydła naturalne we własnej kuchni. Coraz więcej osób korzysta właśnie z tych przepisów, bo okazuje się, że mydło naturalne naprawdę doskonale działa na skórę.

Mydło naturalne czy żel pod prysznic

W starciu pomiędzy żelem pod prysznic, a mydłem naturalnym, zdecydowanie powinien wygrać ten drugi produkt. Dlaczego? Odpowiedź jest zupełnie prosta. Naturalne mydło doskonale radzi sobie z usuwaniem brudu z ciała człowieka, jednocześnie zaś nie pozbawia skóry ochronnej warstwy lipidowej, bo nie ma w swoim składzie agresywnych składników myjących. Dzięki temu po kąpieli skóra jest dobrze natłuszczona, nie ma uczucia niemiłego ściągnięcia i wysuszenia. Wiele osób po użyciu mydła naturalnego pod prysznicem, nie używa nawet później kosmetyków nawilżających do ciała.

Domowe mydło naturalne

Co ważne, jak już wspominano powyżej, mydła naturalne można zrobić samemu we własnej kuchni. To naprawdę świetna zabawa, która zaowocuje tym, że w ciągu kilku godzin uda się wyczarować domowe mydło o idealnym składzie, oraz ulubionym zapachu. Dla osób, które są zainteresowane tym, aby samemu przygotować naturalne mydła, źródłem inspiracji i przepisów powinien być internet. Nie brakuje stron, na których cała procedura wytwarzania naturalnego mydła opisana jest krok po kroku.