Pedicure

Każdy marzy o pięknych paznokciach. Zarówno na dłoniach, jak i stopach. Do stóp przywiązujemy zazwyczaj mniejszą wagę, co jest spowodowane zazwyczaj tym, że po prostu nie mamy wystarczająco czasu. Świetnym pomysłem dla zapracowanych, będzie pedicure hybrydowy, który zapewni trwały kolor, nawet przez kilka tygodni.

Pedicure hybrydowy- co to w ogóle jest?

Jest to nic innego jak ozdabianie paznokci na palcach stóp. Od zwykłego malowania paznokci różni się jedynie specjalistycznymi lakierami hybrydowymi, oraz tym, że do utwardzania się lakierów używa się promieni ultrafioletowych. Dzięki temu nasze paznokcie stają się twardsze i bardziej wytrzymałe, co sprawia, że kolor utrzyma się na paznokciach bardzo długo. Pedicure hybrydowy jest świetnym rozwiązaniem dla kobiet, które marzą o pięknych paznokciach, a nie mają czasu żeby malować je co kilka dni. Warto wspomnieć o tym, że lakiery hybrydowe charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie oraz na wszelkie uszkodzenia.

Jak go wykonać?

Odpowiedź jest prosta. Proces ten przypomina zwykły pedicure. Na początku należy usunąć zrogowaciały naskórek. Kolejnym krokiem jest odpowiednie opiłowanie i uformowanie paznokcia. Następnie matujemy płytkę paznokcia, którą później odtłuszczamy. Na tak opracowaną płytkę zaczynamy nakładanie żelowej bazy, która będzie utwardzana za pomocą lampy UV. Nakładamy dwie warstwy kolorowego lakieru hybrydowego, warto pamiętać, że każdą warstwę należy utwardzić. Ostatnim etapem jest nałożenie lakieru, który nada naszym paznokciom blasku i jeszcze sprawi, że pedicure będzie jeszcze bardziej trwały.