Zabieg olejowania włosów na sucho

Każdy zabieg okaże się efektywny dopiero wtedy, gdy zacznie się go wykonywać przynajmniej w miarę regularnie. Z używaniem olejków do włosów jest dokładnie tak samo. Oczywiście mają one zróżnicowane pozytywne właściwości, ale te właściwości ujawniają się dopiero wtedy, gdy są stosowane systematycznie przez dłuższy czas.

Olejki powinny być nakładane na pasma minimum raz, a najlepiej dwa razy w tygodniu. Jeżeli natomiast myje się głowę co trzy czy cztery dni, olejowanie można przeprowadzać przy każdym myciu. Zabieg doczekał się dwóch swoich podstawowych technik. Można go przeprowadzać i na mokro, i na sucho. Druga metoda jest jednak łatwiejsza i szybsza, dlatego sprawdzi się u osób, które dopiero zaczynają przygodę z olejowaniem i bardziej specjalistyczną pielęgnacją włosów albo u tych, które nie lubią przeznaczać zbyt dużo czasu na dbanie o urodę.

Ogólny opis metody

Olejowanie włosów na sucho to metoda najszybsza do przeprowadzenia. Technika wręcz ekspresowa. Znacznie mniej absorbująca i angażująca od klasycznego olejowania włosów na mokro. Jeżeli więc ceni się sobie swój wolny czas albo po prostu ewidentnie rzadko kiedy ma się wieczorem dłuższą chwilę na przeprowadzenie skomplikowanych zabiegów, warto sprawdzić, jak włosy zareagują na olejowanie na sucho, bo jednak nie zawsze będzie to reakcja pozytywna. Metoda polecana jest przede wszystkim tym pasmom, które mocniej się przetłuszczają. Na włosy wyraźnie przesuszone i zniszczone, zwykle też te naturalnie kręcone i falowane, na ogół lepiej działa jednak olejowanie na mokro.

Sposób przeprowadzania zabiegu

Zabieg należy rozpocząć od dokładnego rozczesania włosów i wyczesania z nich ewentualnych pozostałości po kosmetykach do stylizacji. Po tym kroku wybrane olejki do włosów (może to być jakaś ich mieszanka) należy wmasować w suche i nieumyte pasma. Najlepiej zacząć od ich nasady i kierować się powoli w stronę końców, jak najdokładniej wsmarowując olejek lub olejki w całą długość włosa. Jeżeli ma się wątpliwości co do tego, czy produkt dokładnie pokrył pasma, można jeszcze przeczesać grzebieniem lub szczotką, doprowadzając do jeszcze lepszego przeniknięcia oleju we włosy.

Następnie, aby było nieco wygodniej, warto zrobić sobie jakiegoś luźnego koczka albo spleść pasma w prosty warkocz, a później owinąć je specjalną folią lub czepkiem i przykryć grubszym ręcznikiem lub nawet zwykłą czapką. W ten sposób wytwarza się sporą ilość ciepła, która sprawi, że olejki do włosów (https://sanbello.pl/dermokosmetyki/wlosy/olejki-i-serum) zadziałają jeszcze lepiej, gdyż wydobędą z siebie wszystkie swoje korzystne substancje odżywcze. Jeżeli ma się na to czas i ochotę, można jeszcze dodatkowo zacząć ogrzewać głowę i włosy strumieniem ciepłego powietrza z suszarki. Sam czepek i czapka powinny jednak wystarczyć.

Dodatkowe zalecenia

Olejowanie włosów na sucho powinno trwać przynajmniej te trzydzieści minut, ale jeśli akurat ma się trochę mniej czasu, można oczywiście zmyć olej nieco wcześniej. Wszystko jest kwestią osobistych preferencji. Niektóre panie lubią potrzymać taki olej na włosach nawet przez kilka godzin, a czasem i przez całą noc, zmywając go dopiero z samego rana.